Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego na dawnych marszach niepodległości tłumy krzyczały „raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę” i „a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” a teraz gdy Europa na serio walczy z tą czerwoną zarazą to narodowcy, konfederacja i ich fani stoją po drugiej stronie? Co się stało? Sam brałem udział w kilku marszach i nie jestem w stanie tego pojąć czy tylu ludzi daje się tak łatwo manipulować, czy tylu mamy agentów w Polsce
#ukraina #konfederacja #wojna
  • 55
  • Odpowiedz
konfederacja i ich fani stoją po drugiej stronie?


@dedler123:
Brak bezalternatywnego parcia do wojny nie oznacza, że ktoś jest po "czyjejś stronie".
Reszta przyjęła narrację, że jak Ukraina przegra to my jesteśmy następni w kolejce i nie ma innej opcji.
  • Odpowiedz
  • 3
@dedler123 A pamiętasz jak lewica krzyczała o ruskich onucach, bo Konfederacja sprzeciwiała się zamordyzmowi sanitarnemu, bo wg lewaków sprzeciwiają tzw. antyszczepionkowcy, a przecież Rosji niby zależało zobrzydzić szczepionkę.

Przecież lewacy szukają każdego powodu, żeby nazwać kogoś ruską onucą
  • Odpowiedz
@dedler123: @asiajasiabasia: Bo konfederacji bardziej zależy na światopoglądzie niż na rynku. Ameryka odwróciła się od swoich ideałów i idzie zarówno w kierunku skrajnej lewicy światopoglądowej, jak i coraz większemu socjalizmowi. Rosja zaś od lat stoi w swoim kwadracie światopoglądowo skrajnej prawicy, a od czasów ZSRR przesunęła się w kierunku wolnego rynku. Następnym razem idź na marsz libertarian
  • Odpowiedz
@dedler123: Dzis podejscie zdroworosadkowe to bycie onucą. Kraj w amoku. Poczytaj, podociekaj, a zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi. Poki co sterują tobą media, narracja... ludzie zamienili się w Zombi - serio, tak mi się wydaje. Jak widzę kogos z tęczową i ukrainska flagą na profilu, to już wiem ze mamy do czynienia z owieczką co w czasie covidu 2 maseczki na nosie miała. Kibicuję Ukrom, ale są jakieś granice
  • Odpowiedz
Rosja zaś od lat stoi w swoim kwadracie światopoglądowo skrajnej prawicy


@Dakkar: Zajebista prawica. Jednocyfrowy odsetek praktyk religijnych (kilkukrotnie niższy niż w USA), czołówka światowa w ilości aborcji oraz zarażeń HIV, sojusze z Chinami, Koreą, Syrią, a jak chcesz wyjść na ulicę i powiedzieć że coś Ci się nie podoba to pałowanie i 10 lat łagru albo na front. To jest ta reprezentacja ideałów XX wiecznego USA?

Jak ktoś mówi że
  • Odpowiedz
W Stanach Zjednoczonych jest teraz zdecydowanie więcej socjalizmu niż w Chinach.


@vrim: mówisz o tych chinach, gdzie jest największa armia urzędasów na świecie, gdzie niektóre kantony mają podatki od podatków, gdzie swobody obywatelskie to jeden wielki żart?
  • Odpowiedz
@dedler123: ja jako prawdziwy narodowiec nadal stoje po tej samej stronie - komuchom sznur, kacapom w mundurach kulę. Taki jest interes Polski i jak ktoś w tej wojnie kibicuje Rosji, to jest sprzedajną szmatą jak kukiz, a nie żadnym narodowcem.
  • Odpowiedz
Ja do dzisiaj nie wiem, w którym momencie dla liberałów i wolnorynkowców wzorem przestała być Ameryka - kolebka kapitalizmu, bez socjali, bez państwowych systemów emerytalnych, opieki zdrowotnej czy urlopów macierzyńskich, z powszechnym dostępem do broni palnej - a zaczęła być Rosja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@asiajasiabasia: Pół jest, pół nie ma, i na pewno chciałeś być ironiczny, ale nie wiadomo w której połowie? xD
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie: wyznajesz ideologię mówiącą, że Twój kraj jest najlepszy a reszta niech #!$%@? i idziesz ramię w ramię z ludźmi z innych krajów, którzy wyznają te same poglądy, nie ważne, że uznają Twoją nację za podludzi xD


@akyszeg: czas przestać opierać się o wyobrażenia, a zacząć polegać na faktach xD

Gdzie nasze nacjozjeby powiedziały, że polska jest najlepsza?
  • Odpowiedz
@piotr-maszkar: właśnie przez to że czytam i dociekam i nie mam pamięci krótkotrwałej, zadaje takie pytania. Nie oglądam telewizji, nie wierze bezgranicznie jakiemus ugrupowaniu politycznemu, a tak jak napisałem w poście, sam w młodzieńczych latach byłem bliżej prawej strony. Sam zbieram informacje i staram się patrzeć co jest korzystniejsze dla naszego kraju i życia ludzi i przyszłości następnych pokoleń, a jak pokazała historia, na pewno nie jest to sympatyzowanie z Rosją
  • Odpowiedz
@dedler123: Powiem ci coś oczywistego - to nigdy nie jest żaden komunizm, kapitalizm, feudalizm, maoizm, dżucze czy inny wymyślny książkowy system, który sobie wymyśla Adam Smith czy Marx, to ZAWSZE w stu procentach przypadków jest zwykły autorytaryzm i zamordyzm i konfa to nie sa jacyś kapitaliści tylko zwykli głodni modelu władzy Kremla zamordyści którzy posłużą się dowolną ideą i religia żeby mieć plebs pod butem.

W tym wypadku wmawiają bandzie biedaków
  • Odpowiedz
  • 0
@dedler123: przecież tylko Braun i kamraci to ruskie onuce, na jakiej podseir wszystkich narodowców wrzucasz do tego worka?


@varres Co to znaczy tylko? Narodowcy są w Konfederacji. Konfederacja odwala pro rosyjska szopkę. Jak narodowcom nie pasuje takie towarzystwo to powinni od Konfederacji odejść. Nie robią tego więc widocznie im to pasuje.
  • Odpowiedz