Wpis z mikrobloga

W końcu mam miejsce w domu na jakieś niewielkie akwarium, polecicie jakiś kompletny zestaw do zakupu ? W rodzinnym domu mieliśmy neonki, miło wspominam te rybki, a nie potrzebują też dużej przestrzeni ale na pewno przed wyborem jeszcze rozeznam się w temacie. Zacząłbym od czegoś mniejszego, zobaczymy czy żona się zainteresuje i wkręci trochę w temat to w przyszłości pomyślimy o czymś większym, myślę, że 20-30 litrów. Zestawów gotowych w internecie cała masa, aż nie wiadomo co brać a co totalnie omijać.

#akwarystyka #akwarium
  • 18
  • Odpowiedz
oho akwariowa elektroda.pl. Napisałem, że rozeznam się w temacie i skoro to napisałem, to można normalnie odpisać doradzić a nie się spinać


@xReapeR: A ktoś się spinał? Napisałem zwyczajnie suchą informację. Być może za dużo sobie dopowiedziałeś i ostatecznie okazało się, że to ty się spinasz.
  • Odpowiedz
@xReapeR: Takie akwarium to albo na 1 bojownika albo na krewetki/ślimaki

W zasadzie nie ma żadnych innych ryb do takiego litrażu, bo malutkich rybek musi być bardzo dużo zwykle
  • Odpowiedz
W zasadzie nie ma żadnych innych ryb do takiego litrażu, bo malutkich rybek musi być bardzo dużo zwykle


@kaaban: według mnie tu nie tyle chodzi o ilość ryb na litr, ale bardziej o przestrzeń. Niektóre ryby są ruchliwe i muszą mieć trochę miejsca, żeby popływać.
  • Odpowiedz
@xReapeR polecam Badis Bengalski, samiec i kilka samic, super ryba do małego akwarium, tylko wybredna jeśli chodzi o żarcie. Ewentualnie samiec bojownika albo stadko microrasbor galaxy. Miałem wszystkie w 25 litrach, oczywiście nie na raz, ale w ciągu kilku dobrych lat. Do tego do krewetki i można mieć super zbiornik (uwaga, Badis może zjeść małe krewetki, z bojownikiem też jest loteria, może się trafić predator :)) Ja bym poszedł w jakiś fajny
  • Odpowiedz
@xReapeR: szukaj fajnych odmian krewetek neocaridina do tak małego akwarium, 20 litrów to naprawdę "nic". Od biedy może 4-5 sztuk drodniczek jednodniówek by dało radę w takim wazonie.
  • Odpowiedz
@xReapeR: Polecam kanał greenaqua na youtubie. Mają super filmy, sporo wiedzy można przyswoić. Co do 20-30l to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, ze nie ma się co pchać w nic poza krewetkami. Ale krewetki też są super! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Cardiny są fajniejsze, ale na początek może faktycznie lepsze neo - nie będzie tak ich szkoda jak nie przeżyją. No i przede wszystkim dobra filtracja!
  • Odpowiedz
@xReapeR: Co do tych małych akwariów to miałem kiedyś taką kostkę aquaela i w sumie jak na początek to nawet spoko. Tylko jak już wcześniej inni pisali - do trzymania ryb to trochę małe.
  • Odpowiedz
@xReapeR: jak planujesz małe akwarium to myśl raczej o neonach simulans, innesy a tym bardziej czerwone zdecydowanie za duże na ten litraż, + jeżeli chcesz ryby (nie pojedynczy bojek/krewetki) to raczej "standardowe" prostokątne niż kostka, więcej miejsca do pływania dla ryb, najlepiej pomyśl o 40l+ jeżeli chcesz stadko jakichś małych rybek, gotowe zestawy mają z reguły słabe filtry więc tutaj może Cię czekać wymiana po jakimś czasie
  • Odpowiedz
@xReapeR: zestawów nie polecam, bo przepłacisz. Jakaś kostka 27-30 litrów albo akwa prostokątne.
Pokrywy są strasznie drogie i często lipa z oświetleniem. Ja bym brał bez pokrywy i kupił lampę kruger meier. To nowość na rynku i są pod wymiar. Jak akwa będzie miało wymiary np 40x25x25 to bierz lampe o minimalnej długości czyli 40-50. Analogicznie akwa 30x30 cm kostka to lampa 30-40 cm.Jak Ci będzie mało światła dokupisz druga. Święci
  • Odpowiedz