Wpis z mikrobloga

Mam spory dylemat w zakupie czegoś do grania. Aktualnie mam #ps4 i zastanawiam się nad zakupem #ps5 . Ceny wywaliło w kosmos, a same gry potrafią kosztować krocie. Z tego co widzę #playstation naciska, żeby kupować wersję digital i korzystać tylko z ich sklepu.

Pojawił się taki pomysł, żeby kupić jakiegoś pcta, do ogrywania gier na tv (i tylko do tego).
Czy w podobnej cenie, co nowa konsola można kupić jakiegoś pcta (złożyć), powiedzmy około 3 tys. zł? Zależy mi na:
-nie gorsza jakoś obrazu niż na konsoli
-nie gorsza płynność
-za 5 lat nadal nie będzie odstawał od konsoli, ale nie musi jej prześcigać.
-zmieści się pod tv (nie większy niż ps5)

Czy jest szansa na coś sensownego, czy lepiej kupić ps5 z napędem i mieć spokój na 5-7 lat?

Wiem, że game Pass od #xbox jest też spoko rozwiązaniem, ale bardziej chodzi mi wybór między pc a konsolą.

Lubię bibliotekę gier od Sony, ale może trzeba się z nią pożegnać.

#pcmasterrace
JachuJach - Mam spory dylemat w zakupie czegoś do grania. Aktualnie mam #PS4 i zastan...

źródło: comment_1664882419UbC7fP0e7XTwrJMEMTpmqa.jpg

Pobierz
  • 15
@#!$%@? jeszcze z takich plusów i minusów ps5:
+łatwa wymiana grami na płytach, wspólne konto psn
+fajne kontrolery
+baza gier od Sony
+siadam, wciskam guzik i już gram, bez wstawania z kanapy, można coś takiego osiągnąć na PC?

-tylko baza gier od Sony
-ceny gier to jakaś paranoja (w porównaniu do pc)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@#!$%@?:

Czy w podobnej cenie, co nowa konsola można kupić jakiegoś pcta (złożyć), powiedzmy około 3 tys. zł? Zależy mi na:

-nie gorsza jakoś obrazu niż na konsoli

-nie gorsza płynność

-za 5 lat nadal nie będzie odstawał od konsoli, ale nie musi jej prześcigać.


W tej cenie, to cumplu kupisz samą kartę graficzną która - MOŻE - częściowo spełni te wymagania xD
@#!$%@? przelicz cenę ps5 uwzględniając sprzedaż PS4 o ile nie chcesz jej zostawić. PS4 sprzedasz za 1000zl bez gier. Dodaj gry i zobaczy ile wyjdzie Ci zmiana generacji. Mnie, po wrzuceniu ps5 w koszty działalności, zmiana generacji po sprzedaży Ps4 wyszła około 400zl:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@#!$%@?: Odradzałbym digitala, bo gry płytowe możesz później sprzedać, albo kupić w lepszej cenie. Dobra opcja to PS Plus Extra bo baza do ogarnia jest dosyć spora i regularnie powiększana. Za 3k kupisz wersję z napędem więc warto poszukać. Ogólnie nie żałuję migracji z PS4pro do PS5, gra się plynniej, wszystko chodzi i ładuje się szybciej. Taki codzienny komfort korzystania jest nieporównywalnie wyższy.
@#!$%@?: Nie ma szans złożyć w tej cenie PC które będzie dorównywało konsoli nowej generacji jeszcze jak ty chcesz aby był nie większy niż ps5. Już nie wspominając, że obsługiwanie tylko padem takiego pc będzie trochę uciążliwe.

Jak masz dylemat ceny to kup xboxa series x, stracisz dostęp do gier z sony to fakt ale multiplatformy działają tak samo dobrze, funkcje w mojej opinii nawet przebijają ps5, jeżeli nigdy nie miałeś xboxa
@#!$%@? za cenę konsoli nie kupisz peceta, no chyba że chcesz grać w gierki z płyt dołączane do czasopism komputerowych. Kupno Digitala to strzał w stopę. Miales ps4 więc zakładam że ograłeś już co ważniejsze tytuły. Kup sobie teraz dla odmiany XSX i zobacz jak to jest na innej platformie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Zawsze można odwiedzić szybko sklep Turcji w psstore i ceny robią się znośne tak samo w Xbox można wybrać się do Argentyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)-