Wpis z mikrobloga

Składam blaszaka do gier i pracy na najbliższe lata. Bardzo proszę o ocenę setu i pomoc. Z kilku najważniejszych informacji:
- gpu na razie zostanie moje obecne, GTX 660; czekam na te mityczne spadki lub fajną okazję odkupienia karcioszki od znajomego, dokupię w przyszłości niedalekiej
- potrzebuję dysku min. 1tb nvme
- oraz min. 32gb ramu (do rozbudowy do 64gb kiedyś tam)

Wśród osób, które mi pomogą, zrobię małe #rozdajo fajnego drobiazgu. Dziękuję za rady @razzor91, @wankstain i @gomjeden, które postarał się zastosować. Jesteście jak najbardziej w puli losujących.

#komputery #pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz Labrad00r_ - Składam blaszaka do gier i pracy na najbliższe lata. Bardzo proszę o oce...
źródło: comment_1664883445LFR7gRX3Ar1RyGiH919wLf.jpg
  • 28
@Labrad00r_: zastanów się nad wyborem dysku - ten Kingston jest na PCI-e 4.0, a płyta obsługuje tylko 3.0. Nie wykorzystasz jego pełnych możliwości. W zamian możesz wziąć wolniejszy dysk, będzie na pewno taniej, a w grach nie zauważysz różnicy.

Edit: właśnie doczytałem, że płyta obsługuje 4.0 ( ͡° ͜ʖ ͡°) nadal uważam, że do gier nie ma sensu brać tak szybkiego dysku.
@Labrad00r_: No bardzo spoko zestaw, tylko ten zasilacz boli. Ja może bym wziął to: https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-gx-750w-ssr-750fx-6352556/
Obecnie to jest Ferrari wśród zasilaczy, najlepsze jakościowo, ale ja na tym punkcie mam trochę bzika, więc moja opinia może być nieadekwatna. Jednak jeśli ma być to zestaw na lata za kupę kasy, to polecam.

Jeśli budżet jest napięty zszedłbym z chłodzenia Dark 2: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-2-bk007-5942417/

Reszta gitara, moim zdaniem :)
@wacek_1984: wiesz, jakoś nie jestem przekonany, już chyba wolę jeden i najwyżej po taniości dołożę ssd jak będzie już mi potrzebny żeby się na tym etapie nie rozdrabniać
@wacek_1984: no #!$%@? teraz coś potrzebuję, więc ni mom jak już czykać na nowe ryżaki ;//
@vulcanitu: no chyba za duże, bo przydałoby się jakoś chałupę grzać czymś. wybrałem obudowę, która nie wygląda jak witryna sklepu z żarówkami i taśmami led