Wpis z mikrobloga

Idziesz w 1942 na wojnę, bosy, karabin na sznurku. Wracasz odziany, a na wozie łupy. Cała wieś próbowała rozsądzić do czego służy to porcelanowe krzesło. Ostatecznie przez 30 lat podajesz w tym zupę na święta i opowiadasz młodym orkom jak to nacierałeś na Berlin. Jakie dziwne ludzie tam byli! Ani razu nie zauważyłeś by srali przed izbą, chyba w ogóle nie srali.
#ukraina
O.....n - Idziesz w 1942 na wojnę, bosy, karabin na sznurku. Wracasz odziany, a na wo...

źródło: comment_1664967506fW0obL1e9lQ443PUmRglbi.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: z mojej własnej osobistej rodziny znałem kilka osób z pokolenia przedwojennego, gdzie łazienka czy ogrzewanie centralne w 1995 roku to była fanaberia bo po co komu jakieś żeberka jak jest piec w izbie a srać w domu to zgorszenie.
  • Odpowiedz
@Omicron: Prawdziwq historia: Moj dziadek i jego brat byli przesiedleńcami na dzisiejszy dolnośląsk. Po wojnie Niemcy porzucili duzo osobistych rzeczy. Brat mojego wujka jak dostal mieszkanie ucieszyl sie ze znalazł solidna metalową miske i jadl z niej. Później ktos wytlumaczyl mu ze to nie miska a nocnik. Najlepsze jest to ze dowiedzial sie o tym akurat kiedy jadł zupę z tej miski(nocnika). Od razu wyplul zupe, pobiegl zwytomiac do zlewu a
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: Ty wspominasz a ja na własne oczy spotkałem takiego dziada dziwaka który ma 4 dzieci i powiedział że toalety nie wybuduje bo jego ojciec srał do wychodka( ͡° ͜ʖ ͡°) (dobrze że nie wie kiedy pojawiły się wychodki bo by stali za stodołą)
  • Odpowiedz
@Ra-V-ek: Tak samo jak u Kiepskich. Swoja droga na początku odcinki kręcono w prawdziwej kamienicy. Po wojnie brakowalo mieszkan więc przerabiano duze mieszkania w kamienicy na kilka mniejszych wiec toaleta musiala byc wspólna. Po za tym wielu ludzi wlasnie bylo ze wsi i trudno bylo im przywyknąć do toalety w mieszkaniu wiec czesto sami woleli zalatwiac swoje potrzeby po za mieszkaniem
  • Odpowiedz
@Omicron: w jednym z filmow na history hiking bylo przedstawuone wspominienie, ze Kazachowie jak dotarli na tereny rdzenno niemieckie to wyjmowali suflady z kredensow z niemieckich domow i w tym podawali pasze dla koni. Takze nie zdiwiłbym sie jakby ktos jadl zupę z "porcelanowej wazy" w ZSRR ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz