Wpis z mikrobloga

Ponad 700 osób zaplusowało komentarz @trevoz , który nawołuje do tego by politycy karali sędziów za złe wyroki.

Ponad 700 osób chciałoby sytuacji w której żaden sędzia nikogo nie wsadzi do aresztu bo po co ma ryzykować? Przecież to nie on prowadzi dochodzenie tylko policja i prokuratura, więc sędzia musi ufać ich wnioskom i dowodom ryzykując własnym majątkiem i karierą. No to kto będzie ryzykował "setki tysięcy złotych kar" i "zakaz wykonywania zawodu" dla 8000zł netto miesięcznie?

Ci ludzie mają lub będą mieć prawa wyborcze.

P.S. Tak, ja zdaje sobie sprawę, że instytucja aresztu jest w Polsce nadużywana. Ale proponowanie walki z jedną patologią przy pomocy odwrotnej patologii to naprawdę trzeba być na wykopie.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polska #shitwykopsays
Pobierz rzep - Ponad 700 osób zaplusowało komentarz @trevoz , który nawołuje do tego by polit...
źródło: comment_1665308242YkF8W5QwbM3u2OuCcZQCsF.jpg
  • 44
Potem takie intelektualne miernoty pokoju @trevoz i osoby plusujacy jego wysryw zostają wyborcami skrajnej prawicy, bo dają się złapać na idiotyczne hasła.


@qwlghm: Trójpodział władzy jest jednym z wielu modeli organizacji państwa. To, że jest najpopularniejszy w tej chwili to nie znaczy, że jest on najlepszy.
Jak dla mnie sędziowie są w tej chwili kastą, która nie odpowiada za swoje czyny i to jest chore. Jak to jest, że ja jako
@LifeReboot

nie bardzo rozumiem dlaczego? W wyniku wątpliwości rozstrzyga się na rzecz oskarżonego więc albo prokurator/policja dostarcza niezaprzeczalnych dowodów albo mogą spadać na drzewo ¯_(ツ)_/¯ A jeżeli dostarczą dowody naciągane to jeżeli wprowadzą sędziego w błąd to kryminał dla nich.


Wątpliwości rozstrzyga się na korzyść przy skazaniu.

Areszt to nie wyrok ale środek zapobiegawczy. Jak ktoś np. oskarżony jest o przestępstwo z 20 letnim wyrokiem to „opłaca” mu się np. uciec z
@rzep: A to nie jest odwieczny problem https://pl.wiktionary.org/wiki/quis_custodiet_ipsos_custodes ?
To mając na uwadze, nie znam odpowiedzi na to, ale ludzie maja różne pomysły.

Ja za to mam jedno:
Zacznijmy od pytania. Dlaczego ja jako obywatel nie mogę wybrać władzy sądowniczej?
Czy to nie gryzie się z koncepcją trójpodziału władzy?
Zakładanie, że władza ustawodawcza i wykonawcza decyduje o kształcie sądownictwa i zarzekania się "że nie mają wpływu" to jest wielkie XD.
@gupi_ja: Oczywiście, że normalnie odpowiadają karnie za łapówki itd. Skąd pomysł, że nie? A jeśli chodzi o kontrolowanie jakości orzeczeń sędziego to prowadzi się statystyki m.in. uchylonych orzeczeń czy długości sporządzania uzasadnień itd. Słabe wyniki rzutują na możliwość awansu do sądu wyższej instancji i inne takie. Przyłębska miała np. bardzo słabe statystyki jak orzekała w latach 90. Odeszła z sądu i pojechała do Niemiec. Jak chciała wrócić to jej już nie
@rzep: to właśnie jest tragedia, ze takie głąby wypowiadaja sie na kazdy temat nie majac pojecia o prawie.
Teorie spiskowe i inne szury daja im poczucie jakiejś tajemnej wiedzy. Bo w realu wykształcenia nie maja prawie żadnego i tak sobie odbijają
@rzep: Sam się sądzę z byłą o dziecko. Przed pierwszą rozprawą byłem bardzo zestresowany i przekonany o tym że baba babę poprze. A tu czwarta sprawa i każdą wygrałem xD
tak


@SmakoszKotow: Super, to proponuje puscic totka skoro masz takie szczescie.
Nagana to tez kara.
Skoro wyciaganie wnioskow Ci nie wychodzi to zapytam inaczej:

Jaki procent spraw konczy sie ukaraniem? Tylko nie wjezdzaj mi tu z kara nagany.
Jak dla mnie sędziowie są w tej chwili kastą, która nie odpowiada za swoje czyny i to jest chore.


@trevoz: hmmm a urzednicy odpowiaaja? Ktos polecial i odpowiedzial za bezzasadne uwalenie firmy? A lekarze odpowiadaja? A nauczyciele odpowiadaja? A policjanci odpowiadaja?

Nie chodzi mi o bronienie sedziow tylko pokazanie ze problem jest duzo szerszy i nic sie z nim nie robi.
Takich kast jest wiecej.