Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jako że dealer dał znać, że nowy samochód będzie wyprodukowany 3-4 msc szybciej niż plnanowano, muszę sprzedać swój samochód a nigdy tego nie robiłem.
Chętnie usłyszę jakieś praktyczne rady na co zwracać uwagę przy wystawianiu, na jakie portale warto wystawić samochód (otomoto, olx), czy jest sens próbować sprzedarzy w programach skupu (3,2,1 sprzedane albo u dealerów).

Zastanawiam się w sumie w jaki sposób wyznaczyć cenę startową. Z tego co widzę rozstrzał cenowy mojego modelu w podobnym konfigu jest duży na otomoto. (48-59k)

Toyota Auris 2016 (pierwsza rejestracja 2017)
1.33VVT-i 99KM
Wersja Active + czujniki parkowania i felgi alu 16.
Przebieg 82kkm, 2 właściciel, auto z salonu polska. regularnie serwisowany

Zależy mi na w miarę sprawnej sprzedaży w klika tygodni, nie na maksymalnym wyciągnięciu ceny.
#samochody #sprzedam
  • 7
@Kiv: A dealer u którego kupujesz nowy nie ma opcji wzięcia w rozliczeniu starego? My tak robiliśmy dawno temu; wiadomo - strata kasy jakaś jest bo dealer musi zarobić i na tym; no ale przynajmniej nie musieliśmy sami za wszystkim latać.
@Kiv: miniumum informacji- rok, przebieg, ogólny stan. Jeśli jest jakis widoczny mankament to umieść jego zdjęcie. Cena z środka rozstrzał cenowego. Nie targuj się z handlarzami a oni pierwsi będą dzwonić- jak auto jest ładne i tak kupią. Dla nich to co oberwą to zarobek, nie ma co się obrażać na propozycje tylko trzymać się sztywno ceny i na ile jesteś gotowy zejść- przy tej kwocie uważam, że max 2k. Nie
@sierpien22: Ma taką opcję ale sam sprzedawca radził sprzedać samodzielnie, wysłałem zapytanie na ile wycenią - ale domyślam się, że będzie odczuwalna różnica względem ceny rynkowej.
@Kiv: Czyli pewnie nie chcą się w to bawić... O ile oczywiście nie jest to Twój dobry znajomy.
Wiesz, u nas to oczywiście nie pamiętam, ale cena za starego grata to może pokryła w nowym samą klimatyzację :) No to nam się nie chciało użerać indywidualnie.