Wpis z mikrobloga

Dzień 1 czyli wolo jest super.
Po pobudce o 10 miałem 2 godziny na ogarnięcie się i dotarcie na tor. Dzisiaj wybrałem inną trasę i zdecydowałem się na pójście wzdłuż okolicznego jeziora. Po drodze zobaczyłem mini zoo i równie małe wesołe miasteczko, ale skłamałbym mówiąc że dźwięk kogutów albo meczących kóz powoduje u mnie zawsze banana na twarzy. Po drodze spotkałem małżeństwo z francji, pan potrafił mówić po angielsku i fajnie sobie porozmawialiśmy. Oczywiście finalnie zeszło na temat polityki, ale rozmowa polegała na rozpoznawaniu polityków - pomylony z Lechem Wałęsą został Vaclav Havel, który został uznany na początku za Polaka XD
Muszę też zdementować to co napisałem wczoraj, okazuje się że ochrona jednak nie ma broni, ale wyglądaja bardzo elegancko i poważnie w porównaniu do niektórych zabezpieczeń w Polsce.
Po krótkiej przerwie poszedłem na spotkanie wolontariuszy z osobami odpowiedzialnymi za antydoping i rozmawialiśmy ok pół godziny, zostały nam przedstawione zasady poinformowania zawodników że zostali wybrani do testu itd. O szczegółach jak to wszystko wygląda napiszę jutro bo pierwsze spotkanie będę miał w sesji wieczornej. Wielkie podziękowania dla chorwatki i brytyjki zajmujących się anty, spokojnie zostało mi wszystko wytłumaczone, sama brytyjka będzie jutro się mną opiekowała przy pierwszej mojej kontroli.
Jako że następną rzecz czyli kamery miałem mieć od razu po zakończeniu spotkania szybko poleciałem na trybuny będące przy wejściu na tor, ale tutaj zaczął się cyrk ponieważ średnio rozumiałem o co im wszystkim chodzi. Jedni kierowali mnie gdzieś, drudzy natomiast zupełnie inaczej. Finalnie po ok 45 minutach szukania zobaczyłem się z "opiekunami", a moja praca miała polegać na obsłudze kamer przypinanych pod siodełkiem. Jako że kwalifikacje były tego pozbawione spokojnie poszedłem na trybuny, a potem do sklepu na zakupy.
Po powrocie miały miejsce poszukiwania restauracji w celu zjedzenia obiadu i od razu po nim poszedłem na ceremonię otwarcia. Nikomu nie potrzebną rzecz jasna, od razu spowodowała ona ogólne opóźnienie.
Finalnie moja robota dzisiaj polegała na odkręcaniu kamer (każdy team miał 1 przypiętą do losowego roweru) i szybkim przeniesieniu ich do człowieka z broadcastingu żeby wymienić zapis i zamontować ją na kolejny rower. Przy całym bałaganie polegającym na wielu ludziach będących na śródtorzu można było wpaść czasami w korek, ale ten szybko się rozładowywał.
Robota trwała z 3,5h, była generalnie przyjemna, nikt nie sprawiał problemów przy demontażu więc spoko. Gość z którym stałem i pilnowałem rowerów całkiem spoko mówił po angielsku co umiliło czas.
Po zakończeniu zmagań szybko wróciliśmy ostatnim autobusem do naszego domu, żeby ogarnąć się, odświeżyć i ponieważ zaczynamy dopiero w czasie sesji popołudniowej zacząć dzień od zwiedzania Paryża :)
#kolarstwotorowe #kolarstwo
Krystianek2k01 - Dzień 1 czyli wolo jest super.
Po pobudce o 10 miałem 2 godziny na o...

źródło: comment_16656129337OUl5HiQsFfOoQKbPA0s6U.jpg

Pobierz
  • 6
@Krystianek2k01 ze zdjęć byłoby na tyle, jeśli chodzi o jakieś spotkania to część kadry Polski mnie chyba już rozpoznała (z racji na mieszkanie w Pruszkowie pomagam przy obsłudze maszyn startowych na każdym evencie który ma miejsce na welodromie), moje miejsce pracy było przy obozie włoch więc miałem okazję słuchać ich świętowania wygranej w scrachu i dojścia do finału w wyścigu na dochodzenie i pogratulowałem Brytyjce srebrnego medalu w pierwszym ndywidualnym finale
@Krystianek2k01 a no i jeszcze Nigeryjki - niesamowita sprawa że mogły wystartować, Wojtek Pszczolarski napisał na tt że dostały w prezencie od mistrzyń olimpijskich kierownice czasowe, i o ironio mogły tym przyczynić się do gorszego ich występu na torze z rana bo najprawdopodobniej jechały z nimi pierwszy raz w życiu XD Sam pogratulowałem i powiedziałem jednemu z brytyjskich opiekunów/trenerów że robią piękną rzecz rozwijając ten sport w tym regionie
Krystianek2k01 - @Krystianek2k01 a no i jeszcze Nigeryjki - niesamowita sprawa że mog...

źródło: comment_1665613650AveKb1Vl6QQMl5f2M9K5HG.jpg

Pobierz