Wpis z mikrobloga

Z moich prywatnych obserwacji: Przeciw pomocy Ukrainie są tylko ludzie z nizin społecznych bądź słabo radzący sobie w życiu (np znajomy magazynier typu pięć zakładów pracy w ciągu roku bez uprawnień nawet na wózki widłowe). Zauważam też zbieżność wykazywania antyukraińskich poglądów z roszczeniową postawą wobec rządu i społeczeństwa- mam na myśli ludzi „którym się należy”

Inb4 podaj najciekawszy znany Tobie przykład takiego człowieka jak wspomniany wyżej magazynier

#ukraina
  • 140
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tpleszczu: mozesz miec racje. W mojej poprzedniej pracy jednak mimo ,że Ukraincy robili wyśrubowana normę to traktowano ich o wiele gorzej. Jeszcze byli na zleceniówkach. Niemniej ja również slyszalem o tym ,ze generalnie Ukraincy cieszą się wieksza sympatia glownie Januszy bo #!$%@?ą za psi uj i nie zadają pytań. To się jednak kończy bo np. u nas wielu Polaków edukuje Ukraincow co do ich praw ( ͡° ͜ʖ ͡
@buysy: U mnie cała osiedlowa śmietanka pijąca dzień w dzień piwo na ławce, nie jakieś menele bo prace jakieś tam mają, ale gadanie z takimi ludzi na tematy typu Białoruś czy Ukraina to tak jakbyś z taboretem rozmawiał.
W ogóle zdają sobie sprawę, że nie wiedzą.


@Nemayu: to złożona sprawa na którą wpływa wiele czynników, ręki bym na pewno nie postawił na to czy będzie to korzystne w długofalowej perspektywie, czy nie. Teoretycznie tak, ale nawet w tym wątku ktoś wymienił profesora ekonomiste który się z tym nie zgadza, zresztą korzystne dla państwa =/= korzystne dla obywatela, ci biedniejsi są po prostu bliżej Ukraińca na ich miejsce.
@buysy: Kiedyś żeby zostać zakwalifikowanym do niziny społecznej trzeba było być alkoholikiem, ćpunem, prostytutką albo bezdomnym
Teraz żeby zostać niziną społeczną wystarczy wykonywać pracę fizyczną XD
@buysy: U mnie identycznie w przypadku sprzataczki. Kobieta w dlugach po uszy, jej sie nalezy, strasznie prosty umysl - tez ma problem z ukraincami i pomoca dla nich :D Oczywiscie jest za pisem.

ps. zeby nie bylo, ze sam jestem firafara - pracuje jako magazynier, ale resztki rigczu mam xD
@buysy: przeciw pomocy społecznej są opłacane ruskie trolle w ramach rosyjskiej inżynierii społecznej. Ale wyzywanie każdego od "onuc" nawet jak czasami w pewnym stopniu merytorycznie skrytykuje działania ukrainy
- to też specjalny ruch ukraińsko-europejskiej, tylko po prostu lepiej opłacony i posiadający więcej spamujących botów.

Światem rządzą komentarze, a nie kasa. Ludzie mają wyrabiać sobie opinie na podstawie trendu większości - kilku set/kilku tysięcy opłaconych komentarzy - a nie wysnuwać własne wnioski
@buysy: Pomagać można rozsądnie lub głupio. Pomoc militarna jest rozsądna. Pomoc socjalna w postaci dawania emerytur za kilka miesięcy pracy w polsce, czy 500 plus dzieciom na lewych dokumentach z ukrainy, które nawet tu nie mieszkają - to jest marnowanie pieniędzy. Ale polaczkom nie przeszkadza. Polaczki widzą świat w 2 barwach i emocjonalnie trzymają się jednej strony, nie rozumiejąc złożoności. Co widać na załączonym obrazku.
@buysy: +1 byczq. Najwięcej do powiedzenia mają propisiorscy utrzymankowie na minimalnej, którzy przez dwie lewe ręce i IQ tostera nie potrafią sobie życia ułożyć, ale chcą wymieniać ajfony z zasiłków.
@buysy: typówka. Akurat wczoraj pod postem na lokalnym portalu o pomocy dla uchodźców wylało szambo. Oczywiście lament "CZEMU POLAKOM NIE DAJOM!!!!". Na screenie jeden z bardziej plusowanych komentarzy pod tym postem od gościa, którego akurat kojarzę. Kojarzę z tego, że jest totalnym patusem z akcjami typu walenie wódy w podstawówce. No ale teraz będzie uczył innych historii XD
aski - @buysy: typówka. Akurat wczoraj pod postem na lokalnym portalu o pomocy dla uc...

źródło: comment_1665693091s8LGWTtmSoHT7cYYWqST4y.jpg

Pobierz
@buysy: Pato znajoma z liceum xD tylko ona xD w sumie pisze o niej i w wątku o Ukraińcach już chyba trzeci raz na wykopie wiec coś jest na rzeczy. Laska w tym roku kończy lub pewnie już skończyła 30 lat. Ma 4 gowniaki. Produkcje zaczela już w pierwszej klasie liceum, pamietam jak ją przenieśli z innej szkoły już z brzuchem. Wydawała się normalna z pozoru dziewczyna. Na ten moment laska