Wpis z mikrobloga

W aplikacji o obywatelstwo #uk w dziale "3. Documents" chca, zebym im wyslal takie cuda:

1) "Two referee declarations" - Tzn. co? Dane referees podalem wczesniej, w sekcji "2. Application".

2) "Proof of living in the UK for 5 years. If you are an EEA National, you need to include letters from employers, educational establishments or other government departments, indicating your presence in the UK during the relevant period. Bank statements or household bills are not suitable proof you have been living in the UK." - Co ja mam z tym zrobic, moge P60 wyslac? Payslips? Nie dostawalem zadnych listow od pracodawcow, pisza do mnie na Teamsach/Slacku...
  • 15
@maybe: tak jak napisal Budo, piszesz do swoich bylych/obecnych pracodawcow zeby Ci napisali, plus ze potrzebujesz tego do obywatelstwa. Mnie brakowalo jednego bo firma splajtowala i tez bylo ok. Ta aplikacja czasem potrafi zamieszac, ale tak naprawde jest prosta jak drut.
@wojtalisk: Czytam teraz w guidance, ze:

"3: Evidence you were physically present in the UK:
For most applications this will be your passports but if your passports do not confirm this, letters
from employers, educational establishments or other Government Departments indicating
presence in UK."

Czyli na dobra sprawe, nic nie musze chyba slac, bo paszport potwierdza w moim przypadku?
każdy referee musi potwierdzić, że jesteś sobą i że Twoje zdjęcie to Twoje zdjęcie.


@Budo: Spoko, ale do tego sa jakies formularze czy co? Bo nie widze. Ja aplikuje online i chca, zebym uploadowal te dokumenty.
@maybe: a masz pieczatki w tym paszporcie, bo podejrzewam ze nie. Naprawde listy od pracodawcow to formalnosc, zalatwisz w 2 dni. Pamietaj jak skopiesz aplikacje i Ci odrzuca, to nie oddadza Ci tych £1500
@maybe: starałam się o obywatelstwo 4 lata temu, ale spokojnie P60 wystarczyło. Natomiast poprosiłam mój council o sprawdzenie aplikacji, to kosztowało coś tam, ale przynajmniej ktoś inny mi to sprawdził. Na fejsie jest też fajna pomocna grupa o obywatelstwie brytyjskim.
@asique: Ja te aplikacje juz od 4 lat wypelniam… Wmiedzyczasie skonczyla mi sie waznosc testu jezykowego (wygasa po 2 latach) i musialem nowy robic. Teraz sie spiesze, bo w grudniu wygasa mi kolejny test z jezyka :-D