Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć. Pytanie z zakresu #prawobudowlane. Mam problem ze stojąca woda na działce. Źródłem problemu jest skarpa i ukształtowanie terenu powodujące, że woda z sąsiedniej działki ładuje u mnie k tworzą się ogromne kałuże. #dom był budowany przez dewelopera, z informacji od niego wiem że woda z rynien jest odprowadzana rura do rowu melioracyjnego przy drodze. Chciałem wzdłuż skarpy poprowadzić rurę drenażową i podłączyć ja do systemu odprowadzania wody z rynien. Pytanie, czy potrzebuje jakiś dodatkowy zgód, pozwoleń itd?
#budujzwykopem #remontujzwykopem #gospodarkawodna
  • 16
Pytanie, czy potrzebuje jakiś dodatkowy zgód, pozwoleń itd?


@1z100: ja bym zadał jeszcze jedno, mianowicie czy masz zgodę na to by obecna rynna odprowadzała wodę do rowu.
nie rozumem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@1z100: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
robisz instalację która zbiera i rozsącza wodę do złoża z żwiru który jest dziwnym trafem przy rowie( ͡° ͜ʖ ͡°) ale na twojej działce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: Fakt chyba zbyt mocno ufam ludziom. Jednakże, nie muszę o tym wiedzieć. Dom kupiłem już po pracach ziemnych ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: nawet gdyby to luz, skoro przyjmuje wodę z dachu to da radę z odprowadzeniem wody spływającej ze skarpy ;). To co z tym prawem, przyjmując że odprowadzenie zostało zgłoszone?
Jednakże, nie muszę o tym wiedzieć. Dom kupiłem już po pracach ziemnych ;)


@1z100: i tutaj się mylisz, bo to Ty za to odpowiadasz. Ewentualnie jak coś to mandat dostaniesz Ty i wtedy będziesz mógł pozwać w razie czego developera. Tak to działa.
Źródłem problemu jest skarpa i ukształtowanie terenu powodujące, że woda z sąsiedniej działki ładuje u mnie k tworzą się ogromne kałuże.


@1z100 ta skarpa to jest naturalna czy sztucznie usypana?

Chciałem wzdłuż skarpy poprowadzić rurę drenażową i podłączyć ja do systemu odprowadzania wody z rynien.

Nie, nie potrzebujesz - ale lepiej zapytaj w starostwie.

Ok, tylko jak pójdę do wód i okaże się że nie ma zgody to dostanę mandat xD


@
@1z100: spróbuj sprawdzić, csy deweloper podniósł/wyrownał działkę zgodnie z planem/prawem. Na takie rzeczy rowniez potrzebne jest pozwolenie, zeby uniknac takich wlasnie skutków, ale nie oznacza to, ze deweloper o to wystąpił