Wpis z mikrobloga

W temacie lektora; oczywiście jak wszyscy zgadzam się że Grzesiek jest dość żenującą postacią i tak samo żenująca była jego relacja z Magdą ("Chodź do ojca", brrr), więc słuchając ciągłej pozytywnej narracji można się zirytować ale od tych kilku sezonów właśnie takiego złagodzenia lektorskich obyczajów ja odniosłam wrażenie że jest to odpowiedź produkcji na ilość hejtu jaką otrzymują uczestnicy. Wiadomo że wielu to i tak nie powstrzyma ale jestem pewna że gdyby jeszcze produkcja nakręcała oficjalnie niechęć do uczestników i ich relacji to mogłoby być dużo gorzej.
#hotelparadise
  • 10
@bas_sko: krytykuje różne rzeczy w temaci również innych osób, ale nigdy nie jest to ciągle skupione na jednej postaci: tak jak np coś tam pokrytykuje Monię i Marka ale potem powie coś uprzejmego, chodziło mi też o sytuacje takie jak coś co na sto procent wiemy że wywoła negatywne reakcje (czyli właśnie np seks w programie) albo pożegnania kontrowersyjnych uczestników;
Ogólnie to jest tylko moja teoria w temacie zmiany tonu narracji
@kocanka: jesteś w gigantycznym błędzie - montaż odcinków dokonywany jest jeszcze w Panamie - produkcja partycypuje nastrojami widzów i wszystkich uczestników traktuje absolutnie instrumentalnie.
Tutaj nie ma odpowiedzi na hejt na danych uczestników - jest tylko i wyłącznie chęć zainteresowania widzów poprzez skłócanie ich. Produkcja nakręca niechęć do wybranych uczestników oraz broni także wybranych uczestników i jest to scenariusz realizowany jeszcze w Panamie. Żeby było śmieszniej produkcja nigdy nie broni w
@kocanka: Gdyby produkcja była tak empatyczna i życzliwa dla uczestników, Magda nigdy nie pojawiłaby się w hotelu. Tymczasem oni pokazują jej erotyczny taniec dla Grześka, siedzącego w rozkroku na fotelu, z ręką przy majtach. Jeśli potrzebowali kobiety deklarującej łatwość wchodzenia w intymne relacje z obcymi ludźmi, mogli wziąć kogoś starszego, bardziej świadomego, a nie młodziutką dziewczynę, dającą się łatwo zmanipulować. Dla produkcji liczy się tylko oglądalność i nie ma dla nich
@kipman1: Ja wiem że montaż jest zrobiony już dawno temu ale jak robisz reality tv to dobrze wiesz co wywoła jakie emocje i właśnie to jak ja to widzę to to że montaż kręci inbę a komentarze lektora mają wprowadzić jakiś balans często idąc w inną stronę; kiedy w pierwszych sezonach mam wrażenie że montaż i komentarz miały bardziej zgrany wydźwięk. Ale jak teraz czytam to co piszesz to może faktycznie
@heheszka2: Mnie właśnie Magda w pewnym stopniu zainspirowała do napisania tego komentarza; bo to co widzimy w hotelu cieżko interpretować jako miłość opisywaną przez lektora, ale gdyby lektor dołączył do nazywania tego manipulowaniem i wykorzystaniem czy jakkolwiek to interpretujemy to dziewczyna już totalnie by nie mogła żyć pewnie; wszysy dobrze wiemy że Grzesiek by nie mial z tego zadnych konsekwencji. A tak to może jakaś część osób uwierzy że tam jest
@heheszka2: przecież lektor cały czas wali subiektywnymi komentarzami. Oglądam właśnie 3 sezon i jest tam samo, a to kogoś zjedzie a to kogoś wychwala. On tak zawsze działał, czemu dopiero teraz to widzicie? Dużo wcześniej trzeba było mieć do niego pretensje. Teraz po prostu nie wbił się w wasze przekonania.