Wpis z mikrobloga

Mirki chce zrobić wygłuszenie od sąsiadów w pokoju. Jedna ściana plus sufit. Dam wełnę akustyczna 50mm i płytę akustyczna 12,5 mm. Przy założeniu ze oryginalne ściany są równe to ile muszę doliczyć straty w milimetrach na stelaż czyli w skrócie ile stracę minimalnie na tym remoncie. Czemu pytam bo pokoik jest w #!$%@? wąski 220 cm a długi. A chce żeby lozko się zmieściło które ma troszkę ponad 200 cm. #remontujzwykopem #pytanie #remont #budujzwykopem #budujzwykopem
  • 11
@Djelon: Uszczelki dam, dam tez taśmę na łączeniach waty. A możesz mi powiedzieć ile stracę pokoju przez 50mm waty, 12,5mm płyty gdybym robił na pojedynczej? Bo od tego zależy czy zrobię jeden kartongips czy dwuwarstwowy
@ForTheEvulz: Wiesz co postaram się dogadać z sąsiadem żeby moc postawić u nich głośnik puścić muzykę przed remontem i taka sama muzykę na tej samej głośności po remoncie żeby zobaczyć co to dało. Najprawdopodobniej położę na ścianę korek ekspandowany, folie, watę 50 mm i płytę akustyczna. Dam znać jak to wyjdzie ale póki co muszę obczaić jak się robi taki stelaż na sufit i ścianę bo będę to robić sam a
Najprawdopodobniej położę na ścianę korek ekspandowany, folie, watę 50 mm i płytę akustyczna


@tylkoocosspytam: Coś mi się chyba obiło o uszy, że wiele warstw ośrodka o różnej gęstości jest lepsze od jednej warstwy o tej samej grubości. Pewnie dobry pomysł, trzymam kciuki.
Zawołaj jak skończysz projekt, jestem bardzo ciekawy efektu.