Wpis z mikrobloga

Demontował ktoś może i próbował później złożyć szafę #pax z #ikea

Da się czy lepiej, szybciej i mniej wkurzania będzie wywalić i kupić nową, bo to taki typowy jednorazowy nabytek?

Jakaś instrukcja specjalna czy wystarczy iść od końca? XD
  • 9
@s---k: Normalnie od końca krok po kroku robiłeś?
W sumie spróbować z jedną mogę, jak gdzieś nie wyjdzie to najwyżej odkupię jeden korpus i nie będę dalej reszty ruszał XD
@sked: Ja demontowałem kilka razy i wszystko działa jak należy. Odkręć drzwi, wyjmij półki czy co tam masz w wnętrzu, połóż na płasko pleckami do góry i podważ kilka gwoździ na rogu a potem "odbij" plecki. Potem tylko rozkręcasz korpus i maskownicę na dole od frontu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sked: nie ma wielkiego problemu.
Jedyne newralgiczne miejsce to plecy szafy które są przybijane. Musisz je delikatnie odbić /wyjąć gwozki by ich nie zniszczyć, a równocześnie nie pokierwszowac boków gdzie gwizdki wchodzą.
Półki tylko wyciągasz, nie demontuj "kołków" w ścianach bocznych. Najwyżej jak będziesz którejs chciał zmienić wysokość to tylko te wyjmiesz.
Osprzęt typu szuflady ITP - wyjmujesz szufladę a prowadnice zostawiasz przykręcone do boku szafy l. Po co je odkręcać.
@2YT4U: @hrumque: właśnie kwestia tej cienkiej dykty z tyłu szafy daje mi najwiecej wątpliwości, skoro wam się udało, to jakoś powoli i ja dam radę, najwyżej będę później kombinował jak to naprawić XD dzięki wielkie za potwierdzenie i zabieram się za zabawę pewnie
@sked: bez problemu, wyciagacz do gwozdzi z tylu, robisz w 2 osoby, bo jak przegniesz boki to wylamie sie z mdf czy co tam jest. czaisz. Pewnie na boku najlepiej plecami do gory. Dasz rade. Skladalem jedna i rozkladalem i zero oszkodzen ale 2 osoby i uwazac