Wpis z mikrobloga

czesc
chcialbym podlaczyc domofon IP. Mam wypuszczone skretki do bramy, bramki i 2 monitorow wew.
Myslalem o hikvision z androidem, ale strasznie drogie to
Wideomofon powinien rowniez posluzyc jako tablet do obslugi smart home
Kojarzycie moze rozwiazania ktore dzialalby jako domofon (otwieranie furtki etc., intercom do drugiego monitora, poglad z chmury) oraz jako urzadzenie z aplikacjami, np od supli aby z poziomu tego monitora wideomofonowego sterowac roletami?
Bede wdzieczny za wszelkie propozycje :)

#smarthome #smartdom #domofon #hikvision #supla #kamery #security #siecikomputerowe #komputery #informatyka
  • 12
Wideomofon powinien rowniez posluzyc jako tablet do obslugi smart home


@nayax: raczej żaden monitor z Hikvision czy tam Dahua tego nie ogarnie.

Najbliżej takich możliwości jest Satel (ten od alarmów) ze swoim INT-TSI. Niby możesz na manipulatorze alarmu mieć podgląd kamer i sterowanie roletami itp. Jak zaczniesz jednak drążyć to okazuje się, że ledwo to sobie radzi z H.264, a o H.265 możesz zapomnieć. Wiesz się im Win CE i do
@DanielMat: tak jest, tablet POE z androidem i home assistantem. Nowy soft, aktualizacje i dużo więcej możliwości

Jedno zasadnicze pytanie - jaki domofon na to pozwoli. Chciałbym nie porzucać funkcjonalnośi które daje mi defaultowa kompozycja, tylko je rozszerzyć.
@nayax: videomofony Hikvision / Dahua powinny strumieniować video. Więc kwestia podpięcia pod Home Assistant. Z pełną integracją (czyli szczególnie dzwonek, ew. otwieranie furtki) z poziomu HA może być już gorzej. Nie wiem czy Hik/Dahua mają jakieś API do takiej integracji.

Ja myślałem o poszukaniu zestawu stacji bramowej z kamerką ale bez monitora. Tylko słuchawka. Wtedy ograniczasz sobie liczbę sprzętu w domu. Słuchawka do pogadania z kimś przy furce, a podgląd na
@DanielMat: właśnie dlatego chciałem ten sprzęt ograniczyć, stosując tablet uniwersalny, bo mam wystawione kable i tam byłoby wszystko bez dwóch lub więcej osobny urządzeń
@nayax: jakbyś ogarnął dzwonienie bezpośrednio na Home Assistant, daj znać.

Satel chyba próbował integracji między INT-TSI a domofonami/videofonami Dahua ale poległ kompletnie. Działało to tylko z wybranymi modelami, tylko ze starszymi firmware, a do tego i tak z ograniczeniami i niestabilnie.

Nowsze videofony obsługują niby jakiś protokół SIP. Satel od lat sobie z tym nie może poradzić, ale może Home Assistant dałby radę.

Jak chcesz jakąś lekturę z punktu Satela możesz
@aleksander-DD: ta.. mam teraz ekran do domofonu, pieca gazowego, pompy ciepla. moze kiedys sie cos wykombinuje.

Oni wiedza co robia.. nie kupisz ich dedykowanego tableta to masz ograniczona funkcjonalnosc. A jak kupisz to zarobia. Wiec wola zebys kupil stad zamykaja sie na jedno rozwiazanie. I tak jest pewnie latwiej

Doorbird jest spoko bo podobno zadziala z tabletem z aplikacja na dwoch kondygnacjach ale ma dosyc duzo negatywnych opini jak na tak