Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 110
Cześć Mireczki, mam do Was ogromną prośbę.
Mój przyjaciel Adziu zachorował na cukrzycę przed 10 urodzinami. Od ponad 20 lat żyje z tą choroba, pracował, uczył się, spotykał z przyjaciółmi. Niestety jakie 2 miesiące temu musiał mieć amputowaną nogę, jego nerki przestały działać i stał się osobą zależną w 100% od innych. Chłopak założył jakis czas temu zbiórkę, ale stanęła w miejscu. Bez nogi nie będzie w stanie wrócić do sprawności, a bez sprawności nie może liczyć na przeszczep nerki, więc co drugi dzień przechodzi dializy.
Może moglibyście mi pomóc i wpłacić symboliczną złotówkę na nogę dla mojego przyjaciela? Jeśli ktoś nie da rady nawet złotówki to zostaw proszę chociaż plusa dzięki czemu zbiorka trafi to większej ilości osób. Pamiętajmy, że dobro wraca
#wykopefekt #pomocy #zbiorka #amputacja
Link do zbiórki : https://zrzutka.pl/4usdm7
lijka - Cześć Mireczki, mam do Was ogromną prośbę. 
 Mój przyjaciel Adziu zachorował ...

źródło: comment_1666341937AhdHbIwoEh8RMzCNZEOspB.jpg

Pobierz
  • 12
@lijka: kolego. A jak doszło do stopy cukrzycowej i powikłań cukrzycowych u kolegi?
Są tysiáce osób majácych kilkadziesiąt lat choroby za sobą. Jako dzieci po diagnozie zmuszeni byli oznaczać cukier pobierając krew i robiśc testy na odczynnikach, ratowała ich świńska insulina - ale zależało im na dobrych wynikach i się starali - walczyli z chorobą.

Żeby w tak młodym wieku doprowadzić się do tak poważnych powiklań - albo kolega kompletnie olewał
@chodzewmoro: Tych, których ratowała świńska insulina, to tych ratowała. Innych nie. Z tego co czytam, to stabilizacja cukrzycy wcale prosta nie była.
Jak ktoś ma pecha i o stabilność ciężko, są inne choroby towarzyszące to pewnie się tak kończy jak u tego gościa. To nie wygląda na zwykłą cukrzycę. Zachorował jako dziecko. Jest chudy.

A i jest taki problem, że ze względu na to jak wygląda refundacja, w Polsce stopę cukrzycową
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dragonan: @chodzewmoro
Oboje macie rację. Ciężko coś powiedzieć o tym przypadku ale fakt jest taki że stopa cukrzycowa w tym wieku w typie 1 to raczej zaniedbanie. Sam choruje 20 lat i na razie żadnych powikłań. Ale organizmy są różne. Druga sprawa to fakt że mając więcej niż 18 lat nie masz szans skorzystać z systemów ciągłego monitorowania cukru. No chyba że możesz sobie pozwolić na wydawanie 1000zl miesięcznie na sam
@Dragonan: mam chorą na CT1 dwójkę dzieci - jedno i drugie zachorowało jak miały po 9 lat. Ja wiem jak trudną chorobą jest CT1. Wiem ile razy trzeba wstawać żeby wykonywać pomiary, wiem zarówno jak wygląda hipo jak hiperglikemia. Wiem też że powikłania są związane z utrzymywaniem poziomów cukru na niewłaściwym poziomie.
Wiem też że może mieć skojarzoną cukrzycę z zespołem Cushinga.

Tak jak napisałem - albo powikłania są wynikiem zaniedbań,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chodzewmoro: @hacker666: zaczęło się od tego gdy Adziu pracował w Anglii i buty pracownicze go bardzo mocno obtarly, covid, problem z przyjechaniem do Polski, rana się zamiast goić to zaczęła babrać. Jak przyleciał do Polski to niestety było już za późno i trzeba było ciąć, taka o to historia stopy cukrzycowej
@lijka: kumpel kupuje ode mnie bluzę która zostawiłem na spotkaniu klasowym po pijaku i zamiast zapłacić mi to przeleje mu na zbiórkę prawdopodobnie jutro :) powodzenia dla przyjaciela!
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.