Wpis z mikrobloga

Ostatnio zostałem złapany przez straż leśną z ładunkiem drzewa. Powiedziałem im że wywożę drzewo do lasu,ponieważ mam gazowe a drzewo mi zalega w komórce i w sumie jest mi nie potrzebne a do pojemnika na odpady nie wyrzucę. Zaproponowali mi dwie opcje: albo mandat za zaśmiecanie albo wrócę do domu z tym co przywiozłem. Wolałem jednak ta drugą opcję. I pamiętajcie ! Nie wozimy drzewa do lasu! #pdk #las #drewno #wegiel #polska #heheszki #polska
maxx92 - Ostatnio zostałem złapany przez straż leśną z ładunkiem drzewa. Powiedziałem...

źródło: comment_16666851407nWvqDWK6S05zFrUTQfHVc.jpg

Pobierz
  • 17
@zzbkk: cholerka w sumie nie wiem, czy to się liczy jako metr kwadratowy lasu który wytniesz czy metr sześcienny ściętego drzewa, ale chyba to drugie
@K-S- XD liczy się na bank z metra sześciennego ale za tanio nawet jak na chrust.
Nikt w powierzchnię lasu się nie bawi a już tym bardziej za metry długości ściętego.

Obecnie cena takiego opału to ok 300 zł za właśnie m3 już przygotowane, pocięte porąbane ale to sosna, wstępnie wysuszona, nie koniecznie taka surowa z samego pnia a jakieś gałęzie grube lub wierzchołki lub suszki lekko podczarniale
@zzbkk: Tak w sumie nie wiem czy ta cena nie jest po znajomości, noi płaciliśmy tyle latem ;) Ogólnie wygląda to tak że jadę z ojcem do lasu, wycinamy to co jest zaznaczone, sami ładujemy na przyczepę i mamy drzewo na przyszły rok. Robimy tak praktycznie od zawsze, pomijając jeden rok gdzie braliśmy drzewo z jakiejś wycinki przy drodze.
@K-S- z ciekawości pytam bez złośliwości
W jakim to województwie? Bo cena bardzo dobra jak za opał. No i jakie to drzewo? Świeżo po ściankach tak by posprzątać czy coś innego??
@zzbkk: Wielkopolskie. Co do ścinki to różnie, w tym roku wycinaliśmy słabsze drzewa czyli tak jakbyśmy sprzątali, rok temu równo wyczyściliśmy dany teren czyli to my robiliśmy wycinkę. Tata jest rolnikiem, wiec mamy sprzęt potrzebny do zwiezienia drzewa ale i jednocześnie nie robimy takiego bałaganu w lesie jak firmy które mają cięższy sprzęt. Mam wrażenie że właśnie stąd ta cena, sami wszystko robimy i nie trzeba po nas sprzątać.

Co do