Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić aplikację/narzędzie, w której użytkownik może przesłać plik CSV z logami działania/usterek pewnego urządzenia i dostać automatyczną informację zwrotną na temat pewnych danych, które się w tym pliku znajdują w dość przyjaznej formie.

Przykładowo:

1. Urządzenie zapisuje co sekundę jego aktualny stan, parametry, błędy (jedna z kolumn zawiera datę i godzinę)
2. Z urządzenia można skopiować te dane w postaci pliku CSV na USB.
3. Użytkownik wysyła gdzieś ten plik CSV np. mailem na specjalną skrzynkę lub na jakąś stronę internetową.
4. W odpowiedzi zwrotnej dostaje maila (lub wyświetla na stronie) z listą błędów wyciągniętych z tego CSV i kilkoma wykresami z konkretnych ram czasowych.

Chciałbym taki projekt zrobić hobbystycznie w ramach nauki programowania. Robiłem jakieś podstawowe kursy z różnych języków, głównie Python więc podstawy podstaw znam.

Pytanie - z jakich narzędzi i technologii skorzystać by nie wymyślać koła na nowo i nie robić wszystkiego od zera?

Dodatkowo mam dostęp do firmowego pakietu Office (w tym Power Automate np. do automatyzacji zapisywania załączników).

#naukaprogramowania #python
  • 6
@Vojak: byłbyś w stanie wszystko opchnąć za pomocą power automate? W sensie czy dosyć prosto te błędy itd wyłapać? Bo jeśli tak to ja bym wszystko tym popchnął. Nie ma co cudować z pythonem w takich sytuacjach jeśli firma ma PA
@cohontes: z Power Automate jest ten problem, że podstawowe rzeczy jak wyklikanie zapisywania załączników jest w miarę do ogarnięcia ale jak dochodzi do pisania jakiś linijek kodu, skryptów w danym kroku to zaczynają się robić schody bo ciężko znaleźć jakieś praktyczne przykłady w Internecie dla dość nietypowych problemów. I sama składnia tych poleceń jest dość ciężka do ogarnięcia. Musiałbym poszukać jakiś materiałów do nauki tej składni w Power Automate.