Wpis z mikrobloga

@Wojtas_elo: procedura jest następująca: jeżeli lampy mają fabryczne zabezpieczenie w postaci naklejonej przeźroczystej folii, to trzeba ją przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy usunąć.

Następnie na początek papier ścierny o gradacji od 800 do 2000 lub najlepiej 2500 i małymi kawałkami ręką szlifujesz rysy na mokro, często mocząc papier i spłukując pył z lamp. A najlepiej jakbyś miał wodę w butelce ze spryskiwaczem i sobie psikał co jakiś czas jak Ci się tylko
KHOT - @Wojtas_elo: procedura jest następująca: jeżeli lampy mają fabryczne zabezpiec...

źródło: comment_1666865809LyyhCokX1GC5WOK7uFgY4S.jpg

Pobierz
@KHOT: ok, kumam procedurę polerowania roznymi gradacjami ale na polerowanie mogę dać pastę do polerowania maszynowego lakieru? Mam polerkę.

A zabezpieczenie to tylko chyba jakiś wosk się wciera czy coś takiego?
@Wojtas_elo: tak, porządne pasty do polerowania lakieru będą jak najbardziej ok, również np. do polerki plastikowych szybek zegarów wewnątrz (na fotce 50:50 pierwszego etapu Menzerną 400).

Na zabezpieczenie masz kilka opcji w zależności od tego ile się z tym chcesz pierdzielić:
1. Prysnąć lakierem bezbarwnym - nie pomogę, musisz poczytać w necie.
2. Nałożyć folię bezbarwną - o ile masz zdolności manualne.
3. Nałożyć powłokę SiO2 albo wytrzymały wosk - tutaj
KHOT - @Wojtas_elo: tak, porządne pasty do polerowania lakieru będą jak najbardziej o...

źródło: comment_1666877010mW1KifStH6remd8kmgZ7vq.jpg

Pobierz
@Wojtas_elo: dorzuć jeszcze 1000 i 2000 imo - trochę więcej pierdzielenia się, ale szybciej usuniesz szlif z poprzedniej gradacji. Co do "ile machania", to szczerze mówiąc na oko - po przetarciu szmatką na sucho będziesz widział kiedy szlif się robi jednolity i znikają głębsze rysy od poprzedniej gradacji.