Wpis z mikrobloga

2482 + 1 = 2483

Tytuł: Zanim wystygnie kawa
Autor: Toshikazu Kawaguchi
Gatunek: literatura piękna
Ocena: 5/10
ISBN: 9788367216463
Wydawnictwo: Relacja
Liczba stron: 240
A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać się z kimś, może po raz ostatni… > W małej bocznej uliczce w Tokio ukryła się klimatyczna kawiarnia, która od ponad stu lat serwuje starannie parzoną kawę. Krążą pogłoski, że swoim klientom oferuje też wyjątkową możliwość podróży w czasie. Wszystko może się wydarzyć, ale pod wieloma warunkami. Najważniejszy: musisz wrócić, zanim wystygnie twoja kawa.


Znów mam żal, że utopiłam pieniądze i straciłam kilka wieczorów, które mogłam poswięcić na lepszą lekturę. Czasem mam ochotę na literaturę piękną i zdarza mi się naprawdę dobrze trafić, jak w przypadku Juliana Barnesa, ale tutaj zdecydowanie się zawiodłam.
Zainteresował mnie opis książki i koncepcja podróży w czasie. Niestety zupełnie nie trafia do mnie ten konkretny styl i, mam takie przeczucie, literatura japonska.
W książce nie ma miejsca na domysły i własną interpretację, wszystko jest nazwane od A do Z, uczucia bohaterów, ich mysli i motywy działan. Do tego sposób bycia bohaterów, który jak sądzę odzwierciedla prawdziwych Japonczyków, zupełnie mi nie pasuje.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #literaturapieknabookmeter
CarycaMokregoSniegu - 2482 + 1 = 2483

Tytuł: Zanim wystygnie kawa
Autor: Toshikazu K...

źródło: comment_1666973046jlEBzzlLB60iljPqtD0sQZ.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 240
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Życie Violette (Perrin Valerie) - najnowsza recenzja usera rassvet ★★ (3.0 / 10) - Wpis