Wpis z mikrobloga

potrzebuję pomocy odnośnie podłączenia telewizora przez hdmi arc do wzmacniacza
przy uruchamianiu telewizora wzmacniacz się włącza, mogę sterować głośnością wzmacniacza pilotem od tv, niby wszystko działa poprawnie, ale nie słychać dźwięku, na wzmacniaczu mam wyświetlone info "brak sygnału"
muszę wejść w ustawienia tv, włączyć opcję "obsługa eARC" a potem tę opcję wyłączyć i wtedy wzmacniacz zaskakuje i pokazuje parametry sygnału i słychać dźwięk
jakieś porady czemu tak się dzieje?
#audiovoodoo #glosniki #audio #lg #kinodomowe
  • 12
@L3gion: ok, może jeszcze wyjaśnienie
obsługa eARC jest domyślnie wyłączona w tv, włączam tv, włącza się wzmacniacz, nie słychać dźwięku, wchodzę w ustawienia tv, włączam eARC, potem to od razu wyłączam a wtedy dźwięk się pojawia
@notdot: Ah ok. No to obstawiam dwie opcje:
1) Kabel nie ten teges
2) Typowe #!$%@? ARC, on zawsze działa jak chce

Jak jeszcze miałem TV + wzmacniacz to raz wszystko jak trzeba a raz nie było dźwięku ¯\_(ツ)_/¯ Albo wzmacniacz nie łapał że ma się uruchomić. I było to kompletnie randomowe.
@Kroguc: o, to teraz mnie zaskoczyłeś, bo nie sądziłem, że to może mieć znaczenie, sprawdzę oczywiście, aczkolwiek z poprzednim wzmacniaczem wszystko działało, więc albo te gniazda teraz pomieszałem albo kabel jest uszkodzony, dzięki
@Felonious_Gru: ok, nie sugeruję się, ale z poprzednim wzmacniaczem działało wszystko jak trzeba
teraz mam problemy, dźwięku nie ma a sterowanie jest i muszę znów na tv przełączyć dwie opcje żeby dźwięk był