Wpis z mikrobloga

Mam Canal+ TV Box. Potrafi on włączyć telewizor ale jak klikam wyłącz to TV pozostaje włączony. Za żadne skarby nie idzie tego ustawić. Więc przychodzę z pytaniem. Czy są jakieś sensowne zamienniki pilota do AndroidTV z IR? Widzę, że są też piloty z klawiaturą i funkcją "Air Mouse". Ciekawa propozycja i bardzo by mi odpowiadała. Jesteście w stanie coś ciekawego polecić?
#android #androidtv #telewizory #iptv #plusx #teleelevidenie
  • 12
@puniek: Jest dobrze podłączone. Jak zmienię gniazdo to w ogóle nie działa nawet włącznie. W dekoderze jak i w ustawieniach TV włączone sterowanie TV po HDMI. Podejrzewam, że to winda telewizora bo już swoje lata ma. Dlatego też rozglądam się za takim pilotem. Ale też by mi w sumie wszystko ułatwił bo miałbym wszystko w jednym. A nie piloty, i klawiatura.
@sberatel:
@Pietr: Miałem ten sam problem z telewizorem TCL. Włączał się po CEC ale już nie wyłączał. To samo urządzenie po przełączeniu do TV LG działało bez problemów. Nie udało mi się rozwiązać tego problemu niestety
@Pietr: Też walczyłem z tym problemem na starym lg i ostatecznie kupiłem pilot g30 na Ali. Ma programowalne przyciski. Chwila zabawy i ogarniam nim tv, box i amplituner w potrzebnym mi zakresie. Poszukaj filmików na YT, sporo ludzi go testuje.
Ma programowalne przyciski.


@nenesz: Z ciekawości, to jakiś pilot hybrydowy? Zdecydowana większość TV i amplitunerów korzysta jeszcze z podczerwieni, większość tvboxów (w tym C+Box) z Bluetooth więc jestem ciekaw jak to zostało połączone w takim pilocie.
@slash83: Dostajesz z nim dongla na USB i tak steruje boxem. Reszta na podczerwień. Jedyne co sprawia czasami problem to wybudzanie po dłuższym czasie. Na c+ u mnie działa, natomiast T mobile box miewa problem. Trzeba klikać kilka razy power i nie zawsze to pomaga. Ale uruchomienie funkcji myszy jest skuteczne i wzbudza box zawsze.