Wpis z mikrobloga

@CheSlaw: POjedyńczy pomiar niczego, ale jak spojrzysz na większa skalę to przez ostatnioe kilka lat niemal każdy miesiąc może być liczony jako " najcieplejszy " czy to w kontekście kilkunastu lat, czy to nawet całych pomiarów. Robi się cieplej, mamy przesrane, zobaczymy jak bardzo.
  • Odpowiedz
@Gieekaa:

- Rekordowo zimny miesiąc?
- NIEEEE POJEDYNCZY POMIAR NICZEGO NIE DOWODZIIII
- Rekordowo ciepły miesiąc?
- GLOBALNE OCIEPLENIE WSZYSCY ZGINIEMY CZEGO NIE ROZUMIESZ WYSTARCZY SPOJRZEĆ PRZEZ OKNO
  • Odpowiedz
  • 0
- Rekordowo zimny miesiąc?

- NIEEEE POJEDYNCZY POMIAR NICZEGO NIE DOWODZIIII

- Rekordowo ciepły miesiąc?

- GLOBALNE OCIEPLENIE WSZYSCY ZGINIEMY CZEGO NIE ROZUMIESZ WYSTARCZY SPOJRZEĆ PRZEZ OKNO


@lab_rat Zobacz w dane. Rekordowo zimny to przypadek, gdy rekordy ciepła są częściej. Tendecja jest zauważalna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lab_rat: ale wiesz ze anomalie temperatury zarówno w jedną jak i drugą stronę potwierdzają tezę globalnego ocieplenia, bo skoro nic się niby nie zmienia to czemu o tym piszesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
anomalie temperatury zarówno w jedną jak i drugą stronę potwierdzają


@Mck_98: Anomalię nie mogą występować bez globalnego ocieplenia? Albo globalne ocieplenie nie może powodować zmniejszenia ilości anomalii?
  • Odpowiedz
Albo globalne ocieplenie nie może powodować zmniejszenia ilości anomalii?


@bigos555: Jeśli przez anomalie pogodowe rozumiesz zjawiska typu tornada, wielkie huragany, susze to nie bardzo, ponieważ ich większa skala i częstotliwość występowania wynika co do zasady z tego, że w systemie atmosfery jest coraz więcej energii. Globalne ocieplenie powodowane jest tzw. efektem cieplarnianym (z ang. "szklarniowym"), który polega po prostu na tym, że coraz więcej energii ze Słońca jest zatrzymywanej przez gazy
  • Odpowiedz
Jeśli przez anomalie pogodowe rozumiesz


@texas-holdem: To bardziej ja się pytam, co przez to rozumie.

więcej energii.


@texas-holdem: Czy wyższa energia układu musi zawsze oznaczać więcej lokalnych ekstremów? Jaka ogólna zasada to opisuje?

wyższa, średnia temperatura wody koreluje z silniejszymi huraganami.


@texas-holdem: Podlinkujesz? Aczkolwiek wiemy, że korelacja to ciągle za mało do wnioskowania.
  • Odpowiedz
Czy wyższa energia układu musi zawsze oznaczać więcej lokalnych ekstremów?


@bigos555: Więcej energii w atmosferze oznacza więcej gwałtownych zjawisk atmosferycznych, które z perspektywy ludzi (oraz naszej historii) są ekstremalne. Jak ludzie posługują się terminem "anomalia" to najczęściej mają na myśli zjawiska ekstremalne.

Podlinkujesz?


To jest dość prosta fizyka – huragan czerpie energię z parowania. Wyższa temperatura wody = więcej pary. W dużym uproszczeniu ekstra 1,5-2C stopnia na temp. wody to dodatkowe
  • Odpowiedz
Więcej energii w atmosferze oznacza więcej gwałtownych zjawisk atmosferycznych,


@texas-holdem: No tak po prostu napisałeś. Stwierdzasz, to o co pytałem, że dany układ przy wyższej energii całkowitej, będzie mniej jednorodny i z większymi lokalnymi ekstremami. Nie twierdzę, że tak nie jest, po prostu nie znam takiej ogólnej zasady.

huragan czerpie energię z parowania


@texas-holdem: Myślę, że to znaczące uproszczenie przy ogromnej ilości zmiennych i de facto, sprowadza się do tego
  • Odpowiedz
@hphp123: Bo ocieplenie klimatu to nie tylko wyższe temperatury zimą. To również fale upałów w lecie, rozwalające rolnictwo i energetykę, zagrażające życiu ludzi. Już teraz zdarzyło się w kilku miejscach że temperatura mokrego termometru przekroczyła 36 stopni, co oznacza że ludzkie ciało w takich warunkach nie potrafi się schłodzić i zaczyna powoli umierać od hipotermii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarasznikos: Europa ucierpi relatywnie mało na tle całej planety a Polska mało na tle Europy, w rezultacie przeniosą się tutaj firmy i wykształceni ludzie co ostatecznie poprawi sytuację pomimo szkód.
  • Odpowiedz