Wpis z mikrobloga

Kupiłem córce iP 14 Pro Max i zastanawiam się nad ubezpieczeniem tego telefonu, ponieważ w obecnym iP 13PM rozbiła ekran po dwóch miesiącach i wymiana kosztowała ponad dwa tysiące, a w dodatku oficjalnym kanałem trwało to bardzo długo.
Czy ubezpieczenia typu "400zł na rok" jak np. simplesurance są skuteczne w przypadku rozbicia ekranu, gdzie ta szkoda przewyższa znacząco składkę ubezpieczeniową?
Ewentualnie czy ktoś korzystał z realizacji naprawy za polisą na sprzęt elektroniczny i jest w stanie polecić jakiegoś ubezpieczyciela?

#telefony #smartfon #iphone #apple #android #xiaomi #komputery
  • 20
@Kaerovsky: Przede wszystkim przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia zwracając szczególną uwagę na to co jest objęte ochroną i jakie są wyłączenia.
Ja miałem telefon ubezpieczony w La Parisienne Assurances / WAKAMI.
Gdy telefon został zalany, zgłosiłem szkodę tak, żeby pasowała do OWU i nie łapała się na wyłączenia tam opisane, a po dwóch tygodniach dostałem kurierem nowy egzemplarz.
Te ubezpieczenia są dobre i nie są naciąganiem jak niektórzy twierdzą, tylko trzeba rozumieć
@oreoo: są droższe :) a z czystym sumieniem mogę uznać, że pod kątem zachowania, wyników w szkole, sporcie i jej zaangażowania w obowiązki młoda zasługuje na taki sprzęt, zresztą mamy taką umowę, że dopóki ona nie robi mi żadnych szopek to pilnuje tego żeby miała na ciuchach czy telefonie taką markę i model jaką chce :)
@DejwiD2407: czytam właśnie ale zastanawia mnie zapis o wykluczeniu w przypadku:
"Działanie umyślne, np. pod wpływem alkoholu
Gdy zniszczysz urządzenie w przypływie silnych emocji."
Zastanawiam się czy w przypadku uszkodzenia np. od upadku nie będą próbowali podciągnąć tego pod umyślne uszkodzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaerovsky: doczytaj owu. Zazwyczaj w tak drogich tel ubezpieczenie zewnętrzne jest do pewnej kwoty. Co innego jak kupujesz u operatora nawet bez abo. Np Orange ma smart care bez limitu kwoty.
Jak chciałem ubezpieczyć w firmie zew Flipa3 to kwota do 2k to tak średnio xD
@SeekSouls: no właśnie już jest zamówiony ale z oficjalnej strony Apple, nie chciałem brać od operatora bo to zazwyczaj się wiąże z jakimś brandem na sofcie i toną aplikacji preinstalowanych których nie można wywalić. Dopytam jutro w PZU jak to jest z tym ubezpieczeniem na firmę, ew. przedzwonię do Warty i zobaczymy co tam oferują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaerovsky: dobre szkło i etui poza tym wymiana zazwyczaj kosztuje 1300 a sumy ubezpieczen do 1000 ¯(ツ)

@lalalama: wymiana wyświetlacza w iPhone za 1300? Kolega chyba zatrzymał się w 2016 roku ( ͡ ͜ʖ ͡), albo ma na myśli jakieś chińskie zamienniki. Wymiana wyświetlacza w iPhone 14 Pro Max na nowy oryginał to ~2,5k PLN.
https://ispot.pl/serwis-cennik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaerovsky: takie są realne ceny, szczególnie po sierpniowej podwyżce cen wyświetlaczy przez Apple, a ta potrafiła wynieść nawet 25%. Czas obsługi na poziomie miesiąca to jest jakiś dramat, na który nie ma usprawiedliwienia.
@Kaerovsky: Przeczytaj owu, ostatnio klient przysłał iPhone po odmowie likwidacji szkody w następstwie zalania, ubezpieczyciel odmówił bo serwis zalania nie stwierdził. Ekran uszkodzony pozostał uszkodzony ;)