Wpis z mikrobloga

Od 1 Listopada wynajmuję garaż/warsztat znajomemu. Podpisaliśmy umowę na 1 rok z możliwością wypowiedzenia obustronnego 1msc. Kwota 100pln/1 msc . Chciałbym legalnie zgłosić to do urzędu skarbowego i odprowadzać podatek. Czy trzeba to od razu zgłaszać, czy dopiero na koniec roku jako któryś z Pit-u? Mam wizytę w US za 8 dni dlatego orientacyjnie pytam, jaka jest procedura.

#urzadskarbowy #wynajem #przedsiebiorczosc #firma #warsztat
  • 8
z tym pit28 co miesiąc to nie wiem o co chodzi, ale ja normalnie wpłacam ryczalt 8,5% co miesiąc na mikrokonto. Można też kwartalnie, tylko wtedy trzeba to zgłosić do US że będziesz płacił kwartalnie.

A przy kwocie 100 zł/mc to bym chyba w ogóle nawet umowy nie pisał XD
Nie zdziwię się ze przez swoją "uczciwość" dodasz sobie tylko problemów, bo np. urząd uzna że 100zł to cena nierynkowa i zrobi ci kontrolę.


@damianooo8: nie rozumiem, umawiam się na 100pln i to przecież moja sprawa.( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie zdziwię się ze przez swoją "uczciwość" dodasz sobie tylko problemów, bo np. urząd uzna że 100zł to cena nierynkowa i zrobi ci kontrolę.


@damianooo8: nie rozumiem, umawiam się na 100pln i to przecież moja sprawa.( ͡° ͜ʖ ͡°)

@runnerrunner: urzędnik uzna że za tanio, to że ty nie chcesz dostać rynkowej ceny to twoja sprawa, ale podatek należy się od rynkowej, bo pewnie dogadujecie się