Wpis z mikrobloga

Ej, jak to jest u was w bankach z nadpłacaniem? Miałem do tej pory kredyt w mbanku i w apce sobie w dowolnym momencie mogłem nadpłacić, zarówno zmniejszyć liczbę rat jak i obniżyć ratę. Mam teraz nowy kredyt w bnp i tam w apce w ogóle nie mam opcji nadpłaty (albo coś źle szukam), natomiast na stronce mogę tylko zmniejszyć ratę. Jeśli chcę nadpłacić ze zmniejszeniem liczby rat, to muszę iść do banku:( To normalne?? To mbank jest taki fajny, czy bnp taki ciulowy?
#kredyt
  • 3
@looongier millenium here, opcja nadpłaty wyłącznie przez ich stronkę zarówno obniżenie raty jak i zmniejszenie okresu kredytowania. Przez apkę wcale się tego nie da zrobić. Kwestia banku i tego jakie mają warunki nadpłaty.
Jeśli chcę nadpłacić ze zmniejszeniem liczby rat, to muszę iść do banku:(


@looongier: Ten sam efekt co zmniejszenie liczy rat (skrócenie okresu kredytowania) daje regularne nadpłacanie coraz większej kwoty. Suma odsetek i okres kredytowania będzie identyczny jak przy skróceniu okresu kredytowania, zaletą jest brak zobowiązania do płacenia wyżej raty, co może pomóc w przypadku problemów finansowych. Wadą jest comiesięczne nadpłacanie.