Wpis z mikrobloga

@Kaczypawlak: W krótkim terminie? Na pewno nie. W długim powinno to dać impuls firmom, żeby rzeczywiście to rozwinąć. Gdyby w samochody elektryczne poszło tyle czasu i kasy na rozwój co na spalinowe to pewnie bylibyśmy na innym poziomie. Sam jeżdżę elektrykiem... ale nie mieszkam w Polsce, ładuję z fotowoltaiki i jeżdżę sporadycznie. Do używania jak niektórzy ludzie potrzebują i daleko od rozwiniętej sieci ładowarek jeszcze się nie nadają.
@JestemD: elektryki przegrały z benzyną https://businessinsider.com.pl/technologie/ponad-100-lat-temu-napedy-elektryczne-mialy-w-motoryzacji-przewage-sprawdzamy/l2pq4bl już 100 lat temu, teraz dzięki UE mają drugą szansę. Mnie tam kuszą napędy wodorowe, nawet silników specjalnie spalinowych nie trzeba modyfikować. Elektryk teraz w Polsce jak jest deficyt prądu i każą oszczędzać to tragiczny pomysł, nawet przepisy, abym fotowoltanikę na działce zrobił to są takie, że zrobią ze mnie rogacza
@Kaczypawlak: Czy zakaz to nie wiem, ale na pewno jest gadka o obniżaniu emisji. Francuzi i Niemcy na pewno nie pozwolą na całkowity zakaz. Ale obniżanie emisji nie musi się sprowadzać do #!$%@? samochodów spalinowych.

Niemcy na przykład chcą, żeby ciężarówki (odpowiadające za lwią część emisji w niemieckim transporcie) były szeregowymi hybrydami. A na autobahnach te ciężarówki miałyby być zasilane pantografami.

https://www.electronicdesign.com/markets/automotive/article/21172885/electronic-design-electric-highway-tests-accelerate-in-germany-and-the-uk

Te testy to już trwają od kilku lat i
Czy zakaz to nie wiem, ale na pewno jest gadka o obniżaniu emisji. Francuzi i Niemcy na pewno nie pozwolą na całkowity zakaz. Ale obniżanie emisji nie musi się sprowadzać do #!$%@? samochodów spalinowych.


@vrNFWrUew3D4Rgz: ma być zakaz sprzedaży aut spalinowych, nie ma mowy o ciężarowych, wojskowych czy rolniczych jeszcze

W gruncie rzeczy chodzi o obniżenie całkowitej emisji, a nie #!$%@? motoryzacji.


@vrNFWrUew3D4Rgz: tak patrząc z mojej perspektywy to właśnie
@Kaczypawlak: Samochody są podzielone na różne kategorie. Nie ma bata na elektryfikację HV w najbliższym czasie. Francuzi sami z siebie się nie zgadzają na całkowite wyparcie samochodów spalinowych, nawet osobowych. Niemcy też raczej ostrożnie podchodzą do tematu.

Najdalej, gdzie posunęli się Francuzi, to do zakazu sprzedaży samochodów o bezpośrednim napędzie z ICE. Od 2050. Sprowadza się to do przestawienia na szeregowe hybrydy.

Niemcy to chcą obniżania całkowitej emisji i takich daleko
@czeskiNetoperek przecież przeprowadzka do Rosji czy na Białoruś dalej jest śmiesznie prosta, problem może być z odbiorem tamtejszej ludności że spranymi przez tv łbami, ale szybko rosyjskiego się naucza i będą żyć na równi w ruskim Mirze i jeździć spalinowa lada
Tak jak tramwaje i pociągi przegrały z samochodami w USA? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: tramwajów w USA praktycznie nie ma( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym była mowa o samochodach, równie dobrze możesz pisać o statkach czy samolotach, tak się to ma do tematu
No i właśnie, nie zastanawiałeś się nigdy, dlaczego tak jest? A raczej co sprawiło, że tak jest? Polecam się zapoznać, trochę ci to możę da zastanowienia nad obecną sytuacją.


@aegispolis: tam wszędzie samochodem prawie wjedziesz( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak to mnie to nie za bardzo interesuje, bo w Europie mieszkam
tam wszędzie samochodem prawie wjedziesz( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak to mnie to nie za bardzo interesuje, bo w Europie mieszkam


@Kaczypawlak: Chłopie załamać się idzie, zero refleksji, nawet jak ci ktoś pod nos podtyka xD
chociaż sam nie wiem, czego się spodziewałem po tobie, więc fair ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Otóż te same gruy ludzi, które sprawiły, że w USA nie ma
Chłopie załamać się idzie, zero refleksji, nawet jak ci ktoś pod nos podtyka xD

chociaż sam nie wiem, czego się spodziewałem po tobie, więc fair ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aegispolis: jak sam zmieniasz temat¯\(ツ)_/¯

Otóż ci sami ludzie, którzy sprawili, że w USA nie ma transportu publicznego teraz ci wciskają, że samochód musi robić brum brum bo inaczej to nie autko.


@aegispolis: oni to ogólnie
@Kaczypawlak: Ja nie zmieniałem tematu, tylko tobie się nie chciało pomyśleć, ani wpisać w google, to nie zrozumiałeś.

oni to ogólnie w innym świecie żyją, dla nich pick-up to normalny samochód, silnik 1.5 to jest dla smarta, ich samochody nie radzą sobie ze skręcaniem¯_(ツ)_/¯ mowa jest o silnikach spalinowych i autach osobowych a ty wrzucasz transport publiczny oraz USA, a mowa o tym zakazie w UE..... wiesz to wygląda jak klasyczna
Ja nie zmieniałem tematu, tylko tobie się nie chciało pomyśleć, ani wpisać w google, to nie zrozumiałeś.


@aegispolis: no nie wcale, była mowa o autach spalinowych a ty wbijasz transport publiczny

Za to tutaj właśnie zmieniasz temat i krążysz, by się nie odnieść do sedna.


@aegispolis: a twoje sedno to takie, aby podważysz tezę z artykułu co podałem, że auta spalinowe wygrały z elektrykami wiek temu i teraz elektryki wracają