Wpis z mikrobloga

mireczki, ktoś komercyjnie robi upgrade macbooków m1?
zastanawiam się czy trzeba kupować 16gb lub 512gb pd razu, a czy później można dołożyć.
wiem, że to lutowanie układów itd, i nie jest to łatwy temat.

jaka jest optymalna konfiguracja? 16GB bardzo potrzebne?

#apple #macbook
  • 8
@BroneCk: Ja właśnie wybrałem M1 16/1TB i spokojnie 16GB starcza do PS/Premiere. Ale nie wyobrażam sobie mieć tam 256GB dysku. A kolejny zakup to dysk zewnętrzny Thunderbolt (swoją drogą, co polecacie?).
@mirekwirek: ja sobie pomyślałem, że przecież po co mi więcej skoro pracuję przy max 3 projektach i mam Qt Creator i vscode... no... xcode pierdylion ton, kolejne gigatony dependów z brew, bo przecież potrzebuję tego i tamtego, a Unity też chciałbym się pobawić... delikatnie rzecz ujmując - #!$%@?łem :)
ratuję się podpinką nvme i dopóki nie siedzę gdzieś poza biurkiem to aż tak bardzo nie przeszkadza, ale nauczka na przyszłość jest
@strikingsurface: nie jest to tania zabawka, to prawda . To mój pierwszy mak. Zawsze byłem dość sceptycznie nastawiony, bo u mnie głównie programistyczne narzędzia działają, a co za różnica czy będę miał I5 czy I7 na maku czy na zwykłym pc, ale miałem okazję przetestować M1 z moimi narzędziami i stwierdziłem - warto. Potrzebowałem czegoś lekkiego i małego więc wziąłem 13 calowego, bateria na żadnym laptopie nie działała mi tak długo