Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bejro: nie dostałeś się, czy jednak inny kierunek? Rozglądam się za jakimiś studiami mgr z fizyki w Niemczech. Główny cel to Drezno, choć myślałem też np. o Monachium. Nie wiem tylko zupełnie czy taki Mirek robak po polibudzie, bez specjalnych osiągnięć (po prostu GPA +80% i zamiłowanie do nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°)) jest w stanie się dostać na takie uczelnie. Nie podają żadnych statystyk, ilości miejsc
@roleyth olałem resztę formalności bo przyjęli mnie na TUM w Monachium na magisterkę. Jak było w Dreznie nie pamiętam bo to taki plan C był, ale na TUMie cały proces jest aż nadto klarowny, możesz znaleźć wszystkie statystyki, wytyczne i nawet zrobili poradnik jak aplikować na YouTube. I do tego aplikacja zupełnue nic nie kosztuje, więc polecam spróbować.
@roleyth a co do zgodności to jest to kluczowy element, pamiętam, że wypełniałem dokument w którym musiałem uzupełnić moje przedmioty w oparciu o ich wymagane przedmioty, chodziło o zgodność pokrytych zagadnień. W oparciu o to (ale nie tylko) wyliczali punkty rekrutacyjne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bejro: dzięki wielkie! Rzeczywiście TUM ma przejrzyście to wszystko zrobione i zorientuję się czy programy są wystarczająco zgodne.
@roleyth: Popatrz też na TU Vien. W tym roku Wiedeń został ogłoszony najlepszym miastem do życia na świecie. W rankingu jest znacznie niżej ale to też dobra szkoła. Z plusów za to dzięki dzikiemu socjalizmowi za mieszkanie zapłacisz tam pewne połowę albo 1/3 tego co w Monachium.
@roleyth o stary, jak masz możliwość iść na tum, idź na tum. Tud w porównaniu do tum to obora obsrana chlewem. Pracowałem na tud na wydziale machinenwesen i miałem przyjemność popracować na tum na frm-2. To zupełnie inny świat, ludzie mili i pomocni, wszystko przejrzyste, no i Bawaria, Monachium, miejscówka nr 1 w Niemczech. Drezno to postsowiecka dziura której jedyna zaletą jest to że jest blisko Polski.