Wpis z mikrobloga

Jakie GPU kupić żeby być zadowolonym z widoczków w grze? Monitor mam 4k 60Hz, ale to kupiłem bardziej z braku miejsca na drugi monitor. Aktualnie mam RX 580 i trochę miodku już brakuje, cyberpunk na średnich przeszedłem, ale do wiosny chciałbym coś nowego, bo (mam nadzieję) będzie wychodzić the invincible.
Procek ryzen 3600, 16gb ram aktualnie. Wolałbym wydać bliżej 2000zl niż 3000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#komputery #gry
  • 8
@Felonious_Gru: jak się ma do wydania 3k to się albo godzi z brakiem dobrych widoczków albo nie kupuje monitora 4k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

cyberpunk na 4090 w 4k i DLSS ma z 80 FPS, 3000zł to niestety kosztują karty do FHD
@Felonious_Gru: FHD na 32" to nie jest strata jakości? nic a nic nie tracisz PPI?

to jak z nowych są do 3k na promocji rtx 3070 (ale bieda wersja), kwestia dyskusyjna czy nie lepiej już brać za 2300 3060ti. Jeżeli chcesz grać z RT to pozostaje nvidia jako wybór.

jak nie zależy na RT to rozważasz 6750XT
nic a nic nie tracisz PPI?


@10129: siadam parę centymetrów dalej od monitora i już xD
Na konsoli mam 55 cali 4k, a gry pewnie nawet w full hd nie chodzą.

kwestia dyskusyjna czy nie lepiej już brać za 2300 3060t


@10129: no właśnie głównie o to chodzi, czy jest sens wywalać tysiąc więcej.

No z jednej strony rt kusi, a z drugiej obawiam się, że przy karcie z kategorii
Na konsoli mam 55 cali 4k, a gry pewnie nawet w full hd nie chodzą.

zależy jaka konsola. ps5 / xboxX mają zależnie od gry często rozdzielczość renderowania 1440p (z upscale do 4k) albo prawdziwe 4k. na konsoli teog tak nie widać bo nie masz ekranu 30cm od mordy i w zasadzie ludzkie oko chyba nie jest z tylu metrów w stanie zobaczyć nawet różnicy pomiędzy FHD a 4k bo piksele za
@Felonious_Gru: jak chcesz "tanio i dobrze" to tylko polowanie na używanego rtx 3080ti z olx/allegro, jeśli będziesz sprawdzał kilka razy na dzień ostatnie dodane oferty to złowisz w dobrej cenie kartę. Polecam polować na coś co ma max rok i min 2 lata gwarancji, kilku znajomych złapało te karty po 3100-3300zł. Warto bo karta jest dalej dobra