Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Będę przez pierwsze parę miesięcy jeździł po #szwajcaria własnym autem z Polski. Nie mam zamiaru zapuszczać się nigdzie w góry, jedynie jazda autostradą do Polski i czasem może na jakieś zakupy do Niemiec. Akurat muszę kupić opony na zimę i gdybym zostawał w PL to kupiłbym na 100% wielosezonowe. Jak wygląda sytuacja opon całorocznych w CH? Są legalne? Dużo osób je wybiera czy raczej typowe zimówki?
  • 9
@GianlorenzoB: Wg przepisow masz miec opony dostosowane do warunkow.. Caloroczne maja powyzszy symbol przewaznie. I to wystarczy do jazdy w normalnych warunkach.
Pamietaj tylko ze jak bys jakies przelecze robil to lepiej miec lancuchy - jak pogoda siada to wprowadzaja nakaz jazdy na lancucach i tyle.
Jak jezdzisz w rejony narciarskie albo cos wyzszego, gdzie pada snieg, to dobre zimowki to podstawa by sie nie bawic w lancuchy. Choc czasem i
@GianlorenzoB: sprawdzaj dobrze prognozy i trasę. Bo co innego jechać przez przełęcz w górach, a co innego tam obok Jeziora Bodeńskiego. Chociaż właśnie 2 lata temu byłem pod Zurychem na sam koniec listopada i napadało tyle śniegu, że bez zimówek to bym współczuł.
@samuray: 3dni łapie sie pod definicje pare. Ile dokladnie nie pamietam, bo akurat udalo mi sie w ostatniej chwili wyjechac do Gryzoni i tam spedzic kolejne 6dni, cieszac sie sniegiem z HO ( ͡° ͜ʖ ͡°)