Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam mircy, pytanie motoryzacyjne. Z racji przeprowadzki na wies i faktu, ze dziennie musze pokonywac ponad 60 kilometrow musze sie rozstac z moim W211 E350 i kupic cos bardziej ekonomicznego, takze w utrzymaniu.

Mam wstepnie pare typow:
1. Peugeot 407 2.0 HDI 163PS - jest tanio w zakupiey ponoc wygodnie, ale nie wiem jak z eletryka a tego sie troche boje;
2. Peugeot 508 I 2.0 HDI 140 PS - bedzie drozej niz w przypadku 407 ale za to mlodsze, zreszta ceny nie sa wcale jakies powalajace;
3. Ford Mondeo 2007 2.0 TDCI - silnik od PSA, wizualnie fajny;
4. Toyota Avensis III 2.0 D-4D - jak tu jest z niezawodnoscia?
5. Skoda Octavia II 2.0 TDI - tutaj jest bardzo duzy wybor, z serwisem tez nie powinno byc klopotow ale boje sie troche 2.0 TDI;

Samochod ma malo palic (w tej chwilk zzeraja mnie koszta paliwa w benzynowej V6), byc w miare tani w utrzymaniu i wygodny na dluzaze trasy. Mysle na temat diesla, moj roczny przebieg na chwile obecna to jakies 30k km, auto bede uzytkowal glownie w miescie ale dojazd do pracy to dla mnie 28 km.

Moze macie jakies inny typy? Rocznik powyzej 2010, cena do 4-5k€.

Dzieki za pomoc!

#pytanie #samochody #motoryzacja
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Basti91: 407 odpuść bo to złom i lawina usterek. Najpewniejsze wydaje się z tej stawki Mondeo i 508, pozniej Octavia. Reszty nie bralbym wcale pod uwagę z tych co wymieniłeś jezeli ma być ekonomicznie czyli nie tylko spalanie, ale też serwis. Te 508'ki w 2.0 hdi są nie do zajechania, tak samo Ford.