Wpis z mikrobloga

Boże jak można oddać swoją matkę do dps i jeszcze być z siebie dumnym i nie móc sie doczekać aż przyjdzie termin gdy ja zabiorą czy na tym świecie już tylko pieniądze się liczą i nie ma żadnej wartości ważniejszej ludzie pozbawieni jakiej kolwiek empatii i uczuć się stają w pogoni za kasa która i tak nie zastąpi nigdy rodziny
I wyobraźcie sobie se może was taki los kiedyś spotkać bo wasze dzuecko brzydzi się wam umyć dupe czy zmienić pampersa p o r a ż k a
#gownowpis #rozkminyzdupy #dps #domstarcow #starcy #rodzice
  • 14
@concord_lexington jakim towarzystwie w dps jak to obcy ludzie i co oni tam robić beda niby, osoby starsze czesto są bardzo przywiązane do swego domu otoczenia sąsiadów itp wyrwanie ich z naturalnego środowiska to dla nich szok i trauma napewno wtedy to dopiero czują odrzucenie i żal smutek poczucie bycia niechcianym problemem, jak matka dziecku to dupe podciera jest to czymś normalnym ale żeby sytuacja się odwróciła to juz nie każde dziecko
@gocha_34: w Niemczech już to rozumieją, ale my Polacy dla własnego poczucia dumy z bycia dzielnym dzieckiem robimy takie głupoty. jeśli ktoś ma czas i warunki to cudownie, ale większość ludzi nie ma ani jednego ani drugiego. bierze schorowanych rodziców do domu, siedzą w sami w obcym miejscu, często w nieprzystosowanym otoczeniu, widzą się z dziećmi na zastrzyk i podcieranie. czują, że będą zapamiętani w taki sposób. czasem się zdarzają rodzice,
@gocha_34: da się ale jakim kosztem zarówno dla dzieci jak i rodziców. Po co męczyć jednych i drugich jak mogą przebywać w miejscu gdzie mają towarzystwo i przede wszystkim opiekę 24 na dobę?
@visas ty możesz nie wiedzieć ale akurat moja praca będzie pocieranie dup starym dziadkom i już doświadczyłam tego i wiem jak jest w szpitalach czy dps to po części taka umieralnia można powiedzieć
A myślisz że dla rodzica w trakcie całego życia i wychowania dziecka psycha nie siada? Starzy całe życie na dzieci poświęcają czas i pieniądze i miłość a na starość gdy rolę się odwracają to chcesz ich wepchnąć do dps
@concord_lexington zawsze można się przeprowadzić do starych i wtedy pozostają w swoim naturalnym środowisku, jest wiele rozwiązań by tego uniknąć dps przecież można np wziąć pielęgniarkę na kilka h dziennie jak was nie ma żeby zastrzyk zrobiła czy dupe umyła ale nie żeby od razu do dps oddawać jak śmiecia żeby się tylko pozbyć problemu i żyć jak dawniej
@gocha_34 rodzic sam chciał dzieciaka więc mu psycha nie może siąść

każdy ma swoje życie i nie masz prawa oceniać dopóki jie jesteś w takiej sytuacji

zresztą dps to nie jest #!$%@? jakieś piekło
@_kapsel dobrze jak się trafi taki dps co faktycznie mają opiekę bo zwykle traktują ludzi przedmiotowo tam nie licząc się z ich zdaniem i wcale nie mają z kim porozmawiać
@visas
nie zawsze musiał chcieć mogła być też tzw wpadka
Ludzie na łatwiznę idą po prostu, ale wiadomo że kiedyś będzie taka sytuacja że będzie trzeba się opiekować starymi, ok jeśli stary pijak tyran i wgl to rozumiem że nie chcesz się nim zajmować jest agresywny itp to go oddaj do dps ale mówię o przypadka normickiej kochającej rodziny akurat
Po części byłam w takiej sytuacji i babka stara na chacie była