Wpis z mikrobloga

@trx87:

Wiadomo że masa psów żyje w gorszych warunkach


No to tak, wiadomo :)

oni mówiliże ich nie ma w domu wtedy nie ma kto z psem wyjść i dlatego są maty :D


Tak na logikę te psy mogą być na dworze jak ich nie ma w domu :D ¯\_(ツ)_/¯
@danoneek: niby tak ale przykładowo mój pies będąc na wakacjach na działce na wsi traktował ją poprostu jako przedłużenie mieszkania więc i tak musiałam z nim wychodzić kilka razy w ciągu dnia żeby się załatwił :) chociaż różnica jest taka że on nie sika w domu xd
Natomiast zostawianie psa samego w ogrodzie też może przynieść skutek że będzie szczekał na wszystko co się rusza np jak psy na wsi.
@maszpozdro: Pies takich rzeczy jak załatwianie się na matę bądź na zewnątrz uczy się w pierwszym roku życia, później bardzo trudno jest go oduczyć takiego zachowania. W domu z łatwym dostępem do ogrodu mieszkają od niedawna. Najgorzej, że czarny piesek może przejąć te nawyki.
@wwa_zawij: pewnie brak czasu na wychowanie i wyprowadzanie psa zrobiło swoje. Gdzieś ktoś pisał że może wynikać z genów rasy. Jak dla mnie to zaniedbanie. Uprzedzam że lepiej takich uwag nie pisać na tiktoku czy gdzieś bo kidosy się zlatują i bronią friza że to inni pies korzysta z tych mat a nie chmurka.