Wpis z mikrobloga

#friz dlaczego macie w salonie po 5 mat osikanych przez psy? dom z ogrodem a psy robią pod siebie w domu? to jest nienormalne, rozumiem, ze ta czarna to szczeniak ale chmura już ma trochę lat i dalej sika na maty. zawsze mam wrażenie, ze influ są upośledzeni życiowo i wychowanie psow ich nawet przerasta #ekipa #genzie #famemma
  • 11
  • Odpowiedz
@wwa_zawij:

wychowanie psow ich nawet przerasta


I to ich przerosło. I nikt mi nie wmówi, że to jest spoko, nie #!$%@? nie jest spoko. Miejsce psa na takie rzeczy jest na dworze. Ponadto pies musi się wybiegać, a nie 24/7 w czterech ścianach bo właściciele zajęci. A te maty są co najmniej śmieszne, świadczą tylko o braku zainteresowania tymi psami. Pies to nie maskotka
  • Odpowiedz
@wwa_zawij: To jest naprawdę jakiś szczyt lenistwa i nieporadności mając na uwadze fakt, że mieszkają w domu z ogrodem. Nie musisz gospodarować czasu na spacer, nie musisz rzucać wszystkiego, ubierać się i wychodzić, wystarczy że otwierasz psom drzwi - gdy je oczywiście uprzednio nauczysz załatwiania się na dworze XD
  • Odpowiedz
@trx87:

Wiadomo że masa psów żyje w gorszych warunkach


No to tak, wiadomo :)

oni mówiliże ich nie ma w domu wtedy nie ma kto z psem wyjść i dlatego są maty :D


Tak na logikę te psy mogą być na dworze jak ich nie ma w domu :D ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@danoneek: niby tak ale przykładowo mój pies będąc na wakacjach na działce na wsi traktował ją poprostu jako przedłużenie mieszkania więc i tak musiałam z nim wychodzić kilka razy w ciągu dnia żeby się załatwił :) chociaż różnica jest taka że on nie sika w domu xd
Natomiast zostawianie psa samego w ogrodzie też może przynieść skutek że będzie szczekał na wszystko co się rusza np jak psy na wsi.
  • Odpowiedz
@maszpozdro: Pies takich rzeczy jak załatwianie się na matę bądź na zewnątrz uczy się w pierwszym roku życia, później bardzo trudno jest go oduczyć takiego zachowania. W domu z łatwym dostępem do ogrodu mieszkają od niedawna. Najgorzej, że czarny piesek może przejąć te nawyki.
  • Odpowiedz
@wwa_zawij: pewnie brak czasu na wychowanie i wyprowadzanie psa zrobiło swoje. Gdzieś ktoś pisał że może wynikać z genów rasy. Jak dla mnie to zaniedbanie. Uprzedzam że lepiej takich uwag nie pisać na tiktoku czy gdzieś bo kidosy się zlatują i bronią friza że to inni pies korzysta z tych mat a nie chmurka.
  • Odpowiedz