Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma może jakiś pomysł co się stało?
Pompa 7kw przez noc wzięła Ok 25 kw. W podłogę dało 8 stopni więcej niż max temperatura zasilania i przekroczyła zadana temperaturę pomieszczenia o 3 stopnie. Na dworze było Ok 2 stopnie. Wyglada trochę jak by zaciął się defrost?

#pompaciepla #aquaera #panasonic
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EdonKetin: sprawdź jaką temperaturę powrotu widzi sterownik. Ten model (mam identyczny) nie uruchomi sprężarki, jeżeli na powrocie jest mniej jak 18 stopni (zabezpieczenie przez zamrożeniem wymiennika przy defroscie). Ogólnie zużycie nie powinno być większe jak 1.5kW - tyle przy pełnym obciążeniu bierze sprężarka. Jeżeli wynosi 3kW to chodzi tylko na grzałce - jej moc nie jest przez sterownik modulowana.
@EdonKetin: Tylko, ze u mnie dzieje sie to przy +7 w dzien, moze cos z sygnalami od silownika, ale przestawialem krzywa w dol i w gore i dobrze reguluje 3drogowy tj. zamyka otwiera. Nagle w ciagu dnia po rpostu temperatura zrownala sie z grzejniukami (mam 2 obiegi.)
@inrain88: Hmmm, a wchodziło ci może w defrost? Bo u mnie wtedy w apce widziałem, że jest na defroście. Na razie obniżyłem tą temperature na ustawieniach grzałki i obserwuje, na razie jest git. Teraz mają być noce -2 stopnie to zobaczymy.