Wpis z mikrobloga

@gosciu82:
ja lubię spółki co dużo spadły (70%+) licząc na setki procent zwrotu, tak więc:
1) ten square games, zarząd z dupy, ale 2 top gry dalej dobrze zarabiają + najnowsza gra rortosu (wings of heroes) się rozkręca i niedługo powinien być global launch undead clash i może fishing masters
długoterminowo też nie ma strachu trzymać bo płacą ładną dywidendę
2) pkp cargo - bo zaczynają wychodzić na plus
3) astarta
@BaltasarGracian: dzieki za krotkie wyjasnionko.
odpuscilem GPW jakis czas w takim sensie ze nie sledze co sie dzieje a pojawily sie wolne srodki i widze ze promka tu i tam i wlasnie zastanawiam sie coz tym fantem zrobic poza dokupowaniem BTC
@gosciu82:
Orlenisko - spora dywidenda, dosyć tani papier jak na to jaki hajs to robi
META - gra pod bana na tiktoka na rynku amerykańskim. Maja mało długu przez co w kryzysie nic ich nie powinno zatopić.

Ja jeszcze skupuje dogecoin od ponad 2 lat za każdym razem jak jest za 5centow. Gra pod #!$%@? Muska na social mediach(generalnie trzeba być upośledzonym wcześniej niż inni ludzie). Ostatnio krypto ma coraz gorsza
@gosciu82: ameryki nie kupuj bo dolar jeszcze drogi, na mWIG sie jeszcze mozesz zalapac, jakis ETF i nic cie nie interesuje, jak dolar spadnie mozesz sie przerzucić na cos amerykanskiego. Jak chcesz se sam cos wybrac, to wystarczy wpisac "rekomendacje gieldowe 2022" cos se tam znajdziesz.
@gosciu82 bloober, wydaje mi się, że kurs wywali w komos jak rozkręci się marketing i hype na remake silent hilla, oczywiście sprzedałbym przed premierą XD
@gosciu82: z GPW to PCC Rokita, Ukrainki, Rawlplug, Ambra, Bowim. Szeroka dywersyfikacja branż i nic z sasinowek. Ukrainki pod kątem zakończenia wojny, reszta płaci dywidendy i fajne perspektywy. Z USA cały MedTech, bo po covidzie sporo z firm "straciło zaufanie" i poleciało mocno, więc są relatywnie tanie. Która konkretnie to nie powiem. Poza tym ETF na SP500 i siedzieć i czekać.