Wpis z mikrobloga

Siema Wykopki,

Mam sprawę, oddałem samochód do Mechanika, który jest czynnym podatnikiem VAT (sprawdziłem przed wyborem mechanika, bo wiem, że będę potrzebował fakturkę VAT). Umówiliśmy się na 700 zł, nie informowałem go przed wyceną o tym, że będę potrzebował fakturkę VAT bo jako czynny płatnik VAT ma obowiązek podawać cenę brutto zarówno dla firm jak i dla klientów indywidualnych (jako czynny podatnik VAT płaci vat od każdej usługi, dla indywidualnegi i firmy, więc jeden pies czy mu powiem czy nie). Już pomijam fakt, że osobne wyceny dla firm a dla klientów indywidualnych to jakaś gruba patola...

Dzwoni do mnie gościu i mówi, że do odbioru autko i będzie 700 zł, to mu mówię, że proszę o fakturę i podaję dane, a on do mnie, że musi doliczyć 23% VATu bo to na firmę i on musi VAT zapłacić.

Oczywiście jest to oszustwo podatkowe z jego strony, mam tylko pytanie jak mu przemówić do rozsądku, żeby jednak mi policzył 700 zł aniżeli próbował mnie wydymać na 150 zł. Bardzo nie lubię takich sytuacji i nie chciałbym się z nim tam kłócić..

#mechanikasamochodowa #mechanika #podatki #oszukujo
  • 48
@hitherto: aso często jest tańsze niż mietek mechanik. Dwa przykłady:
wymiana rozrządu ASO - 1300zł ze wszystkim, mietek 1600zł same części
wymiana opon ASO - 79zł mietek 180zł.
Dziękuje dobranoc :D
Dla zainteresowanych, sorry, że tyle to zajęło, wczoraj po prostu nie siadłem do wykopu wieczorem, było w zasadzie zupełnie inaczej niż się spodziewałem, totalnie inny wariant się pojawił

Pojechałem do mechanika, była jego żona, on był gdzieś u góry, czy coś. Mniej więcej schemat rozmowy:

- Dzień dobry, ja po samochód *******
- Babka poszła zapytać kto go robił (na warsztacie) poszliśmy potem do biura
- To będzie 700 zł
- Poproszę
@Kukiman0: Czyli dałeś im kasę bez pokwitowania i teraz on ma Ci wysłać fakturę na 700 zł brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@smarterMe: Jaka to marka i miasto? ASO ma taką przebitkę na częściach, że to jest nieprawdopodobne wręcz. Wymiana zderzaka (i wewnętrznych mocowań) po kolizji wyniosła ~13 tys. w 10-letnim citroenie.