Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Elo, mirki, mam problem w związku, którego nie umiem rozwiązać. Tl;dr mój #rozowypasek nałogowo ogląda tiktoki i inne tego rodzaju wideo, często też seriale -- jednego i drugiego nie lubię i wolałbym nie słuchać.

Wyszło to bardziej jak zamieszkaliśmy razem i wiem, że to jest jej sposób na odstresowanie czy ogłupienie się, a wiem, że na co dzień dużo ma tych stresów. Według niej uczy się też dzięki temu angielskiego i innych rzeczy. Może i tak, nie neguję, moim zdaniem ją to ogłupia, a szkoda, bo jest zdecydowanie inteligentna. Generalnie mamy dla siebie sporo szacunku i ona zwraca uwagę na to, co mówię. Ale zupełnie ignoruje moje prośby o nieoglądanie tego przy mnie albo przynajmniej założenie słuchawek, żebym tego g*wna nie musiał słyszeć. Mocno mnie to irytuje, nie mogę przy tym odpocząć ani wykonać zadań, ona o tym wie, ale z wygody nie nakłada słuchawek, nie wyłącza tego albo nie idzie do drugiego pokoju jak poproszę. Potem dziwi się, że ciągle wychodzę do innego pokoju, aby to gówno mi nie grało. Co gorsza ogląda to nawet, kiedy mi to przeszkadza, np. jak kładziemy się spać (w samochodzie na moją wyraźną prośbę przestała). Próby rozmowy na ten temat nie działały, bo ona nie ma siły i jak mi przeszkadza, to mam powiedzieć (szkoda, że nie ma tyle kultury osobistej, żeby nie zachowywać się jak dres, który musi puścić swoje rapsy na głośniku w autobusie).

Jak jej pomóc, bo widzę, że robi to nałogowo? I jak wymóc na niej szacunek i przynajmniej założenie słuchawek? A może jej zachowanie jest normalne i ja jestem przewrażliwiony?

Dzięki za porady z góry

#zwiazki #milosc #rozowepaski #psychologia #logikarozowychpaskow #tiktok #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63751e1215e7665020062865
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@pocojak: a może niech rozowa zalozy te sluchawki? Korona jej z glowy chyba nie spadnie?
Jakbym miala niebieskiego, ktorego drazni np jakis zespol, to bym nie puszczala mu jego piosenek non stop, tylko zalozyla sluchawki.
Co za problem skoro i tak siedzi jak malpa wpatrzona w telefon?
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem co czujesz Mirku, strasznie mnie #!$%@? jak ktos siedzi obok mnie i przeglada tic toca, co chwila inna melodyjka, co chwila
@AnonimoweMirkoWyznania: hm, nie czepiałabym się mocno tego że ogląda takie rzeczy o ile to nie wskazywałoby na uzależnienie. Każdy ma inne sposoby na odmóżdżenie się. Z kolei fakt, że nie zakłada słuchawek na twoja prośbe jest kijowy. Trochę brak szacunku i przestrzeni osobistej drugiej osoby. Mój partner lubi grać w gry, ja wolę audiobooki i robienie na drutach, więc czasem każdy zajmjuje się swoim i ubiera słuchawki. To podstawowa ludzka życzliwość.
Jak jej pomóc, bo widzę, że robi to nałogowo? I jak wymóc na niej szacunek i przynajmniej założenie słuchawek? A może jej zachowanie jest normalne i ja jestem przewrażliwiony?


@AnonimoweMirkoWyznania:
w czym ty masz jej pomóc? to jest jej sprawa, jej pasja, jej hobby xD
nie stawiaj się na pozycji jakiegoś lepiej wszystko wiedzącego który będzie jej pomagał wbrew jej woli

a o tych słuchawkach to po prostu rozmawiaj, jak nie