Wpis z mikrobloga

Ktoś wczoraj wspominał, że na długości geograficznej gdzie spadła rakieta znajduje się lotnisko ale jako, że według mediów głównym wczorajszym celem ataków były elementy sieci energetycznej to poszedłem tym tropem i oto wyniki moich działań:

Rakieta spadła dokładnie w punkt: 50.4745889N, 23.9232531E
(źródło)

Sprawdziłem mapę sieci elektrycznej i IDEALNIE w tej długości znajduje się Lwowska podstacja transformatorowa 11kW
Od wspomnianej długości 23.9232531E transformator jest oddalony o 10m!
https://ebin.josm.pl/electricity/#14.95/49.86634/23.92829

Natomiast na szerokości geograficznej 50.4745889N znalazłem też jakąś ogromną stację transformatorową (pic rel), szerokość geograficzna tej stacji to 50.4745889N czyli idealnie gdyby uderzyła w to miejsce to uszkodziła by elementy elektryczne stacji transformatorowej. Na mapie nie jest to dokładnie podpisane co tu jest ale idą stąd kable na prawie cały Kijów a na statelitarnych zdjęciach widać masę transformatorów, to może być jeden z najważniejszych elementów elektrycznych w Kijowie.
https://ebin.josm.pl/electricity/#16.28/50.47458/30.411995

#ukraina #wojna #rosja
SerTrapistow - Ktoś wczoraj wspominał, że na długości geograficznej gdzie spadła raki...

źródło: comment_1668665352mwWSJQsvFWS1sEFmQq2UsJ.jpg

Pobierz
  • 42
@CzaryMarek: po pierwsze nie wiemy czy doleciało - według mediów część rakiet zniszczyła obiekty eklektyczne i w niektórych miastach nie ma prądu
Po drugie - być może dopiero przygotowują kolejne ataki
Po trzecie nie wiadomo ile rakiet było w coś wycelowane ale nie doleciało bo zostało zniszczone.

Jak dla mnie to, ze idealnie na południe i idealnie na wschód od miejsca w którym spadła rakieta są akurat dwa obiekty które były
@SerTrapistow: Przecież ataki są na terenie praktycznie całej Ukrainy, a takich miejscowości gdzie można jedną współrzędną wziąć z jednej miejscowości i drugą z drugiej i wyjdzie terytorium Polski, to jest pierdylion.

I nie ma możliwości się pomylić przy wpisywaniu współrzędnych, nikt na to na świecie nie pozwoli, jeżeli by się dało, to równie dobrze taki zwykły operator byłby w stanie wywołać konflikt z Wielką Brytania, Niemcami, Chinami czy kimkolwiek by chciał,
@vejnn: To się musicie zdecydować czy rosyjska propaganda mówi, że z tą rakietą to bajka i Polacy sami się strzelili, czy że jednak celowy atak. Ja od początku mówię, że jeśli to Rosjanie ją wystrzelili (tego nie wiem) to celowo. A jeśli Ukraińcy to przypadkiem, bo nie mają potrzeby eskalowania konfliktu, skoro wygrywają konwencjonalnie.
Z kolei Rosja przegrywa, straciła Chersoń jest pod ścianą i jak najbardziej naturalne jest pokazywanie woli do
Przecież ataki są na terenie praktycznie całej Ukrainy, a takich miejscowości gdzie można jedną współrzędną wziąć z jednej miejscowości i drugą z drugiej i wyjdzie terytorium Polski, to jest pierdylion.


@CzaryMarek: w ilu z tych pierdyliona lokalizacji coś, za przeproszeniem, jebło?

bo o ile zdarzenie wpisania złych koordynat ma baaaaardzo małe prawdopodobieństwo
tak zdarzenie jebnięcia w Przewodsowie ma prawdopodobieństwo równe jeden - po prostu się już zdarzyło
@SerTrapistow nie wiem, nie znam sie, ale się wypowiem. Czy wojsko używa systemu GPS na podstawie układu WGS 84, który obejmuje cały świat, a przez to jest niedokładny, czy może któryś z lokalnych układów pozwalający na większą precyzję? Wtedy całą układanka by się posypała, bo szerokość i długość geograficzna przez inny podstawowy punkt pomiarowy bylby inny. Do tego ruskie nie używają GPS, a glonass.
I nie ma możliwości się pomylić przy wpisywaniu współrzędnych, nikt na to na świecie nie pozwoli, jeżeli by się dało, to równie dobrze taki zwykły operator byłby w stanie wywołać konflikt z Wielką Brytania, Niemcami, Chinami czy kimkolwiek by chciał, bo mógłby wpisać tam co mu się podoba bez weryfikacji.


@CzaryMarek:

W marcu był bardzo podobny przypadek:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28210878,radziecki-dron-rozbil-sie-w-stolicy-chorwacji-kto-odpowiada.html
"W dzielnicy Jarun w chorwackim Zagrzebiu rozbił się dron. Zagubiona maszyna prawdopodobnie miała
@PanPeno: współrzędne można zapisać na dwa sposoby - DD (decimal degress) albo DMS (degrees, minutes, seconds)

W obu przypadkach możesz zwiększać bez końca dokładność. Np.

50.4745889N możesz zapisać jako 50.474N albo jako 50.47458890000048372626263N

Albo N50°28'33" możesz zapisać jako N50°28'3" albo N50°28'3,6650000000001"
@CzaryMarek:

A wykopki dalej wierzą, że da się przez pomyłkę wpisać złe koordynaty do programu i nikt tego nie pilnuje xD


Możesz się podzielić wiedzą i powiedziec nam jak dokładnie programuje się rosyjskie rakiety manewrujące, jak wyglądają procedury i jak faktycznie wygląda przestrzeganie tych procedur? Chętnie się dowiem od eksperta. Długo slużyłeś w rosyjskiej armii czy ktoś z rodziny opowiadałał?