Wpis z mikrobloga

Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal nie zmiótł mojego syna na przejściu dla pieszych. W 2 dni sam zdobyłem i dostarczyłem im nagrania z prywatnego monitoringu, bo ten miejski jak zwykle zawiódł. I co? I wielkie, kurła, nic. Bo samochód w leasingu a jak już dokopią się do leasingobiorcy, to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu. Wrzucam tutaj ku przestrodze. Dodam tylko, że kierowca omijał korek buspasem.

(°°

Mercedes GLA nr rej.: PO 6UM80
24.09.2022 godz.13, ul. Garbary, skrzyżowanie z ul. Wielką w Poznaniu

W komentarzach linki do pozostałych filmów.

Poproszę o plusa, może chociaż rodzina rozpozna, z jakim debilem mają do czynienia.
andy1983 - Minęły prawie 2 miesiące odkąd zgłosiłem na policję kierowcę, który omal n...
  • 537
@andy1983: Najbardziej mnie przeraża, że możesz na dziecko chuchać i dmuchać, a wystarczy odwrócić na 2 sekundy głowę, tak jak robisz na filmie, i może być po dzieciaku. Imo nie zrobiłeś nic złego, a syn na hulajce szedł niemal równo z Tobą. Kurcze, jakim cudem firma może „nie pamiętać” komu leasingowała, no bez przesady. Dobrze, ze nic wam nie jest i szanuje, że podjąłeś walkę samodzielnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@andy1983: jedno z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w Poznaniu, kilka miesięcy temu na tym skrzyżowaniu trafiłem na typka, który stał z telefonem obok przejścia, nagrywał zbliżające się auta i wchodził pod nie. Nagrałem świra, ale nagranie gdzieś mi przepadło chyba.
to ten może nie pamiętać komu udostępnił auto - więc "tylko" 1500 zł mandatu


@andy1983: a za niewskazanie osoby nie jest przypadkiem do 5000 zł grzywny? W takich przypadkach, gdzie wiadomo że sprawca chce uniknąć kary i nie można mu oficjalnie powiedzieć "dobrze wiemy że to pan" sądy z marszu powinny wlepiać 5k
@andy1983: Żądaj, żeby policja wywiązała się ze swoich obowiązków. Prawo jest w tej kwestii jasne i nie ma znaczenia czy auto jest w leasingu:

art. 78 ust. 4 ustawy prawo o ruchu drogowym
Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.