Wpis z mikrobloga

USA wymusiło na Polsce przyznanie, że to Ukraińska rakieta, by nie wciągać Polski do wojny, inaczej Polska i USA musiałyby militarnie zareagować. Dlatego nie chcą pokazać Ukrainie "dowodów" i w ciągu kilku dni USA zmuszą Ukrainę żeby przyznała, że to ich rakieta chociaż to była ruska rakieta. Takie moje zdanie.

#ukraina #rosja #wojna
  • 23
@ppiasq:

Militarna reakcja reakcja to nie musi być od razu wypowiedzenie wojny, nikt by tego nie robił przez zbłąkaną rakietę. Ten słynny artykuł 5 tak nie działa xd.


+1 i w ogóle nie wiem skąd to silne przekonanie niektórych, że jedyną możliwą reakcją jest wypowiedzenie wojny rosji. Ale no cóż, tu sami specjaliści siedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aleksc: Racja, gdyby NATO nie zareagowało, nawet na przypadkowe, uderzenie rakiety innego kraju, wrogiego, (najlepiej odwetem) to cały Wschód, łącznie z Rosją, śmiałby się, że NATO to druga Liga Narodów, kolos na glinianych nogach. Turcja za "omyłkowe" naruszenie granicy, zestrzeliła ruski myśliwiec. A Polska za "omyłkowe" zbombardowanie nałożyłaby co najwyżej embargo na jabłka (a nie... ono jest już od dawna xD), bo USA na pewno nie będzie eskalować konfliktu z powodu
chłop odwinął onuce w komentarzu na stronie głównej, został zaminusowany i skopiował komentarz na mirko licząc że tu będzie lepiej xDDDD wy to chyba lubicie towarzysze
@aleksc: też o tym myślałem. Możemy znać deklarowane wersje wydarzeń, które niekoniecznie są prawdą, whatever. No chyba ze ktoś ma znajomego w MON i oficjalne informacje są gówno warte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cieszę się, że oficjalne stanowiska są takimi, które nie eskalują konfliktu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Polska i USA musiałyby militarnie zareagować.


@aleksc: Militarna reakcja reakcja to nie musi być od razu wypowiedzenie wojny, nikt by tego nie robił przez zbłąkaną rakietę. Ten słynny artykuł 5 tak nie działa xd.

@ppiasq: ale przecież bajden mówił ewery single incz