Wpis z mikrobloga

Pixel 6 Pro czy Pixel 7 Pro?

Przesiadam się z Xiaomi Mi 10, który de facto po 2 latach nadal działa bardzo sprawnie ale po prostu się znudził. Padło na Pixel'a bo chciałbym mieć dobry aparat. Opinie głównie budowałem na ocenach z https://www.dxomark.com/ więc brałem też pod uwagę Xiaomi 12 Pro/12T Pro.

Na telefonach raczej nie gram, na pewno już w nic bardziej wymagającego. Zależy mi jedynie na płynnym działaniu jeśli chodzi o performance i hardware. Obawiam się jedynie trochę baterii w Pixelach, chciałbym aby wystarczyła na 24h przy średnim obciążeniu. Pomimo, że aktualnie mój Xiaomi wykorzystuje max 30W przy ładowaniu (identycznie jak Pixel) mam wrażenie, że potrafi złapać z 50% baterii w 30 minut gdzie Pixel potrzebuje chyba trochę więcej czasu.

Warto dopłacić prawie 1000 PLNów do wersji 7? Szczerze mówiąc czytając wszelkie recenzje i opinie nie widzę, aż tak ogromnego przeskoku między modelami. Lepszego procesora raczej nie wykorzystam, różnica w ekranie to chyba jedynie maksymalna jasność, aparat delikatnie lepszy no i chyba szybszy czytnik linii papilarnych. Z face unlock nie korzystam. Wyczytałem gdzieś, że Pixel 7 Pro ma możliwość zmniejszenia rozdzielczości ekranu jesli chcemy zmniejszyć zużycie baterii.

#pixel6 #pixel7 #pixel #googlepixel #telefony #xiaomi
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@templlar: dxomark to ścierwo którym nie warto się sugerować, co do p6 i p7 dopłaciłbym na Twoim miejscu do nowszego modelu. Poprawia on problemy wieku dziecięcego z 6 jak czytnik linii, lepszy modem do łączności z siecią, posiada rok więcej wsparcia, opcje naprawiania rozmazanych zdjęć. Wydajność będzie identyczna bo Tensor g2 prawie to samo co g1, aparaty bardzo podobne, trochę lepsze telefoto w p7, ładują się z tą samą prędkością, podsumowując
@DPary ; @templlar przez obecne promocje jest to większą różnica jak 1000 zł. Mam oba i jedyna odczuwalna różnica to tryb makro. Wszystkie inne różnice już jakoś czas temu zatarli aktualizacjami lub zrobią to niebawem. Także nie warto moim zdaniem dopłacać. Na Amazonie jest wiele promocji i spokój z gwarancją
@Ceedzik: To albo nie umiem w Amazon albo nie bardzo widzę te promocje ¯_(ツ)_/¯

Amazon z tego co widzę ceny ~3700zł. Na ceneo mam oferty z sklepów typu gsm24.pl albo Morele za 3579zł. Jestem też na JDG więc FV koniecznie musi być.