Wpis z mikrobloga

Czesc Mirasy

potrzebuje zakupic opony all-season, kupiłam ostatnio autko, ale sprzedający nie dodawał zimówek, więc teraz mam tylko letnie, do których musiałabym dokupić komplet felg, z różnych powodów nie chcę tego robić. 90% mojej jazdy robione jest w temperaturze powyżej 0 i do tego jakieś 80% to przebiegi autostradowe. Potrzebuję więc opony z charakterystyką bliższej letnim niż zimowym. Myślę że mogę dać ok 500zł za oponę max. Rozmiar jaki potrzebuję na pic rel. Wstępnie czytałam o Michelin CrossClimate 2, ale one trochę przekraczają budżet - macie może inne propozycje?

#opony #motoryzacja #samochody
  • 33
90% mojej jazdy robione jest w temperaturze powyżej 0 i do tego jakieś 80% to przebiegi autostradowe.


@nvrmnd: same here, jezdze na pirelli cinturato all season.
dlaczego niby?


@Karbon315: bo ujowe to jest. Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Sorry, inaczej... Wielosezonówki są zajebiście bezpieczne - musisz maksymalnie tak 40km/h jeździć. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Przerabiałem kilka, ostatnio Michelin CrossClimate - to jest dramat.
w Polsce tylko all-season na 2 dni zimy


@HaelSturm: Ja w terenie górskim mieszkam, często nawet łańcuchy muszę zakładać. Mam porównanie przez 20 lat takich zabaw... Pięknie wspominam Dunlop WinterSport, natomiast wszelkie wielosezonowe to jakaś kpina jest.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nvrmnd: ile km rocznie robisz? Jak nie masz 4x4 albo nie jeździsz tylko po mieście, to wielosezonowowe opony nie są mistrzostwem świata. No chyba, że nie masz gdzie trzymać kół. Tak czy siak, za dobre wielosezonówki raczej trzeba dać więcej niż zakładasz. Ja przy zakupie zimówek doktoryzowałem się poprzez sprawdzanie wyników różnych modeli w testach dla różnych rozmiarów. Starałem się szukać zestawień, które pokazywały wyniki zarówno dla suchej, mokrej jak i
podlaskie czy inne niziny górskie to musowo, ale jeździć w temp 5-10 C na zimówkach to szkoda opon.


@HaelSturm: szkoda opon to zimowych w lecie. ( ͡- ͜ʖ ͡°)
Jednak nim się rozwalą (zetrze się bieżnik) to często tak naprawdę i tak powinny być dawno wymienione z uwagi na stan samej gumy.
@nvrmnd: od dwóch lat siedzą u mnie pirelli Cinturato all season plus. Jeżdżę w UK czyli dużo mokrego i śnieg parę dni w roku. Sprawiają się bardzo dobrze, nie mam powodów do narzekań.
@M13X: robię max 10k km, auta używam głównie na wycieczki typu urlop albo wypad na weekend. Nie ma sensu kupować zimówek, bo przez całą zimę przejadę może 1000km, a może i to nie