Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #monitory #grafika #programista15k #pytanie #serwispc
Mam do laptopa podłączony dodatkowy monitor przez HDMI. Ostatnio chciałem podłączyć drugi zewnętrzny monitor który mam. Jest dość stary z gniazdem VGA więc kupiłem przejściówkę do VGA i rozgałęziacz do HDMI. Niby działa, tylko że na obu monitorach zewnętrznych jest ten sam obraz... W ustawieniach ekranu w laptopie w ogóle nie widzi kolejnego monitora. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Czasem jak jezdzie do biura na open space do pracy to tam sa 2 monitory, podłączam 1 kabelek już działa (czyli razem mam 3 ekrany do pracy).

Połączenie w domu wygląda tak:
stary monitor -> kabel VGA -> przejściówka VGA/HDMI -> HDMI splitter
nowszy monitor -> kabel HDMI -> HDMI splitter
i do HDMI splittera na gniezdzie "input" podłączam kabel HDMI który łączy go z laptopem
  • 13
Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? Czasem jak jezdzie do biura na open space do pracy to tam sa 2 monitory, podłączam 1 kabelek już działa


@Aureos: A jakie monitory masz w pracy? Bo to pewnie monitory działające w daisy chain, albo podłączone przez dodatkowy dock, dzięki czemu wystarczy jeden usb-c lub inny kabel i twój laptop jest w stanie ogarnąć osobne monitory poprzez "jedno" złącze. Bez daisy chaina albo
@Tomaszwro: usb-c niestety nie ma, tylko zwykłe USB, a gniazdo HDMI jest jedno

jak wpisałem nazwe modelu w google (dell latitude 5420) to w specyfikacji niby jest "typ C" ale tak wizualnie to ja tu widze tylko zwykle USB (ponizej zdjecie z google grafika)

Złącza

Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe, Wyjście HDMI, 2x Thunderbolt 4, 2x USB 3.1 Gen 2 (Typ C), 2x USB 3.1 Gen 1 (typ A), Czytnik kart Micro SD,
Pobierz Aureos - @Tomaszwro: usb-c niestety nie ma, tylko zwykłe USB, a gniazdo HDMI jest jed...
źródło: comment_1668722688jw11PqHA8vxfCb9c1U2m9I.jpg
@L3gion: ale w sumie też takie okrągłe jak usbC z google grafika to moze faktycznie to jest to, tylko dziwne ze prąd by szedł w to samo miejsce co obraz z monitora