Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W umowie zlecenie widnieje wzmianka, że istnieje okres wypowiedzenia który kończy się z upływem kolejnego miesiąca po złożeniu wypowiedzenia. Dla przykładu wypowiedzenie złożone 1 września zobowiązuje zleceniobiorcę do pracy jeszcze do 31 października.
Czy coś takiego na umowie zlecenie jest legalne? Z której strony to ugryźć?
#praca #pracbaza #zlecenie #prawo
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kakoq: oczywiście podpisałem. Potrzebowałem pracy w pewnym okresie, inne warunki mi odpowiadały nawet bardzo, jeśli jest to prawnie legalne to przyjmę na klatę. Nie chcę się sądzić o ustalenie stosunku pracy, bo mam obowiązki jak na UOP, chodzi mi o jak najszybsze wybycie stąd xd
@BeDoEl czym się przejmujesz to UZ informujesz Janusza, że z dniem tym i tym kończycie współpracę i tyle w temacie. Te wszystkie zapisy o terminach są tak realnie nic nie warte. Szczególnie gdy to Januszex nagina prawo w sprawie zatrudnienia.
@BeDoEl: Nie ma czegoś takiego, jak okres wypowiedzenia przy umowie-zlecenie. Możesz zadzwonić pewnego dnia, że ci się nie chce i się zwalniasz i nie mają żadnych możliwości czegokolwiek od ciebie wyegzekwować, bo zapis o wypowiedzeniu jest bezprawny.