Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa

Jakbym chciał wymienić pompę vacum, w 1.9 tdi pd to lepiej brać używkę boscha czy regenerowaną luka?

Bo chyba muszę ją zmienić, o ile na początku było lekko wilgotne w tamtym miejscu o tyle teraz jak zimno no to jest mokre i pachnie olejem napędowym jak się na palec weźmie, plus jedna osoba zgłasza że czuć onem.. ja nie czuje xd

No i z tego co czytam to każda pasuje do każdego.
r5678 - #motoryzacja #mechanikasamochodowa

Jakbym chciał wymienić pompę vacum, w 1...

źródło: comment_16687890991U7o685cgOEIyVI4nenkxu.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: tam z tymi pompami to pamiętam, że jedna miała króciec wciskany, druga na gwint, bierz tą na gwint, mniej problemów.
Ogólnie niech szlag trafi temat vacum w tdi-pd.
@tpvddd: w opisach na allegro wyczytałem, że luki miały problem z króćcem i regeneracja polega tez na zamianie na gwintowy, wymianę jakiegoś króćca i wymianę zimmerina i uszczelnicza.. a używka boscha to po prostu używka.

@Odczuwam_Dysonans: No to co jest mokre pchanie onem i nie ma właściwości oleju silnikowego, nie lepi się od razu schodzi z palca na dotyk szmatki. jeszcze się w temat nie zagłębiałem, ale przez jakiś prolbem
@r5678: we mojem a4 b6 był podobny problem, słabo hamowało auto, ropa kapała na wąż od zbiornika z płynem chłodniczym i zaczęło go przeżerać. Pompę weź taka z tym sztywnym metalowym bodajże króćcem, ten słabszy zaraz znowu klęknie. Moja została zregenerowana zestawem naprawczym i działało do dnia w którym różowa nie postanowiła zmierzyć się z LKW.
@r5678: ja miałem luka kupiłem uszczelke i po roku dalej ciekło i z uszczelki i z króćca kupiłem bosha nowego za 720zł gdzie luk regenerowany 300zł. i teraz cieknie mi z listwy pompowtrysków.
Olej to ziomek jak działa, chyba ze faktycznie się mocno sączy to kup regenerowaną albo używke bosha
@tpvddd: Jednak są, tylko musiałem wywalić z filtrów mój konkretny samochód i wpisałem kod silnika i szukaj w opisie. 450zł najtańszy regenerowany bosch. są i po regeneracji za 1000zł i dużo osób wzięło, ale pewnie dlatego że dał raty 0%. Dobry sposób na zarobek, zwłaszcza ża nowa boscha kosztuje 750zł.
Reszta luków po regeneracji 400zł, i używka boscha bez regeneracji też 400zł, to 50zł wolę dołożyć i mieć nowe uszczelniacze założone.