Wpis z mikrobloga

Kto pamięta kreskówkę Cubix?

Pamiętam, że zrobiło to na mnie wrażenie, bo była to pierwsza kreskówka 3D jaką widziałem. Wcześniej jedyny kontakt z czymś takim miałem w "Prawdziwe przygody Jonny'ego Questa", bo zdarzały się tam chwilowe trójwymiarowe animacje, gdy bohaterowie podłączali się do wirtualnego świata.
Teraz tych kreskówek 3D jest od groma i graficznie mi się nie podobają.
Do Cubixa jednak mam sentyment, bo wtedy wyróżniał się na tle pozostałych kreskówek.
Podobał mi się ten abstrakcyjny, trójwymiarowy świat pełen kolorów. Architektura miasteczka była wyrwana niczym z utopijnego snu.
Teraz jak przeglądam losowe odcinki na youtube, to jednak już mi się tak nie podoba :D Mimo wszystko dalej uważam, że najlepiej postarzały się klasyczne kreskówki z lat 80/90. Ale i tak miło wspominam Cubixa. :D
#serialeanimowane #kreskowki #cubix #nostalgia #cartoonnetwork #gimbynieznajo #00s
telegazeciarz - Kto pamięta kreskówkę Cubix? 

Pamiętam, że zrobiło to na mnie wraż...
  • 2
@telegazeciarz: Pamiętam, leciało to na polskim Cartoon Network jakoś na początku wieku. Czołówkę chyba dał bym radę zaśpiewać z pamięci. Rzeczywiście, była to jedna z pierwszych animacji 3d (obok Olinka Okrąglinka chyba), jednak jaka sama kreskówka była przeciętna. Najbardziej podobał mi się pierwszy odcinek, tj. znalezienie robota na śmietniku. Produkcja nie odniosła wielkiego sukcesu, bo powstało raptem 26 odcinków. Nie mniej - ja również ciepło ją wspominam, jak praktycznie wszystko z