Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: no po cos w butach jest ta amortyzacja, zeby niwelować wszystkie wstrząsy i obciążenia. Sama bieżnia tez cos tam niby amortyzuje, ale kilka razy biegałem i slabo to czułem. Poza tym na biezni to droga sie rusza, a nie ty, wiec mogłoby powstac bardzo dużo otarć na stopie, a znowu jakbys użył jakis skarpet, zeby pozbyc sie otarć to bylby problem z przyczepnością.
@Cierniostwor: a biegales kiedykolwiek bez butow? Bo to jest wyzsza szkola jazdy i rozwazanie tego majac w perspektywie bieznie, schodzi na drugi plan, jesli pytasz o to czy zdrowiej.


@PurpleHaze: Tak, biegałem już 2 razy na domowej bieżni bez butów i nie za bardzo widzę różnicę. Może dlatego że krótko(20 minut) wszystko było ok, ale zastanawiam się co w dłuższej perspektywie jest zdrowsze dla kolan/stóp
ale zastanawiam się co w dłuższej perspektywie jest zdrowsze dla kolan/stóp


@Cierniostwor:

zależy kto odpowiada. Ale ewolucyjnie jesteśmy przystosowani do chodzenia i biegania boso, aczkolwiek możemy też nabrać nawyków używania różnego rodzaju zdobyczy cywilizacji które przekształcą motorykę biegu.
Bieganie boso (bez amoryzacji) to nie jest kosmos ale jeśli używałeś do tej pory tylko butów z amortyzacja no to jednak jest inaczej.
Ale jesli cio pasuje i nie czujesz ze sie cokolwiek