Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki

W 2017 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO zostały wpisane “Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” – pod tą nazwą skrywa się m.in sztolnia, kopalnia, hałda, krajobraz pogórniczy itd.

Zabytki UNESCO w Tarnowskich Górach

Przedstawiamy Wam dziś naszą relację z wizyty w niektórych obiektach UNESCO w Tarnowskich Górach. Jak myślicie, prześcigną kiedyś Kopalnię Soli w Wieliczce jeśli chodzi o liczbę odwiedzających turystów?

Znalezisko znajdziecie tutaj: https://www.wykop.pl/link/6910397/zabytki-unesco-w-tarnowskich-gorach/

#polska #tarnowskiegory #podrozeplaces2visit #podrozujzwykopem #slask #turystyka #ciekawostki #unesco #zabytki #szlakzabytkowtechniki
places2visit - Cześć Mirki i Mirabelki

W 2017 roku na listę światowego dziedzictwa...

źródło: comment_16690245491qSzZCQddARrSLV4esEAnx.jpg

Pobierz
  • 21
@places2visit: nie byłem tam ale byłem w Wieliczce i jest to jedno z niewielu miejsc do których bym wrócił. Ja lubię zwiedzać i klasyfikuję miejsca w trzy grupy:
1. Warto zobaczyć i wrócić
2. Warto zobaczyć nie warto wracać
3. Nie warto zobaczyć.
Wieliczka to zdecydowanie miejsce należące do 1. Jak byłem w Wieliczce to gość mówił, że mają ok mln turystów (tak mi się kojarzy), bilet kosztował z 45 albo
2. Warto zobaczyć nie warto wracać

3. Nie warto zobaczyć.


@kwaz1: Przypomina mi się zamek drakuli w Poenori. Każdej wycieczce (offroad) kolega mówił "Warto przejść te 1500 stopni, żeby się przekonać, że nie warto..."
@places2visit: @mieszczanin: @Guru_z_gor: byłem już w tylu miejscach, co pozwala mi stwierdzić, że bardzo dużo zależy od tego jak atrakcja jest wykorzystana i od przewodników. Jak ktoś opowiada tak jakby tam był za karę no to sry ale nawet najciekawsze miejsce będzie kiepskie. Druga sprawa to wykorzystanie miejsca, aranżacja, logistyka (czy np jest parking czy trzeba 1km iść z buta).
@places2visit: Jako górnik z wykształcenia, zawodu i pasji, a także od jakiegoś czasu mieszkaniec TG muszę powiedzieć, że Wieliczka zrobiła na mnie zdecydowanie większe wrażenie w porównaniu do podziemi tarnogórskich. Nadmienię, że w Wieliczce byłem tylko w ramach wykonywanej pracy, a w TG czysto turystycznie.